Aktualności
Las w słoiku - Mały Ogrodnik
17 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy odbyły się zajęcia pn." Las w słoiku - Mały Ogrodnik". Dzieci sadziły własne kompozycje roślinne do szklanych naczyń. W słoikach znalazły się wrzosy, kaktusy, szyszki, muszelki, kamyki ozdobne oraz wiele innych materiałów. Wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością, oryginalnością i starannością. Ich prace można podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.
Czytaj całość…
 
Obóz Piłkarski
Salis CRI Camp. Obóz przeznaczony dla dziewczynek i chłopców w wieku 9-18 lat, niezależnie od przynależności klubowej, zajmowanej pozycji i poziomu umiejętności.

 
Turniej Tenisa Ziemnego im. Ryszarda Domagały.
Dnia 15 września 2019r. na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego odbył się kolejny Turniej Tenisa Ziemnego im. Ryszarda Domagały. W turnieju wzięło udział 30 zawodników, zostały utworzone trzy kategorie: - kobiety OPEN, mężczyźni do 50 lat, mężczyźni 50 lat i powyżej. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Wójt gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, o regułach przypomniał Pan Zbigniew Hołowacz. Tenisistom grę utrudniał wiatr, ale wszystkie mecze udało się rozegrać i wyłonić zwycięzców. Zawodnicy mieli zapewnioną kawę, herbatę , wodę, batoniki energetyczne oraz pyszną zupę gulaszową. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.
Czytaj całość…
 
Dominika z kolejnym srebrem Mistrzostw Polski!
Dominika Podhajecka z drużyną Parku Tenisowego Olimpii Poznań I zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek (do l. 14-u). To już siódmy medal lubuszanki w mistrzostwach kraju (6 srebrnych i 1 brązowy). Przypomnijmy, iż w kwietniu zespół Parku Tenisowego Olimpii Poznań I z Dominiką Podhajecką w składzie wygrał jedną z grup eliminacyjnych DMP zapewniając sobie miejsce w najlepszej ósemce kraju. Wyjaśnijmy, iż w letnich DMP każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu), a o Dominikę kolejny raz zabiegały czołowe kluby Polski. W tym roku trzynastolatka wybrała właśnie propozycję PTO Poznań, zaprzyjaźnionego klubu, w którym trenuje na co dzień pod okiem doświadczonego trenera Marcina Pagóra, który jest jednocześnie opiekunem drużyny. Punkty za wypożyczenie utalentowanej lubuszanki otrzyma jej macierzysty klub GKT Smecz Górzyca. W ćwierćfinale finałów DMP rozgrywanych na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej „poznanianki” pokonały (6:0 - bez straty seta) tenisistki Miejskiego Klubu Tenisowego Łódź. W półfinale, identycznie jak w kwietniowych eliminacjach zawodniczki z wielkopolski pokonały po zaciętym boju (3:3), ekipę TS IDEA SPORT Toruń dzięki lepszemu bilansowi wygranych setów i znowu zadecydował mecz Dominiki. W finale zawodniczki PTO Poznań musiały uznać wyższość (1:5) Klubu Tenisowego GAT 1 Gdańsk - faworytek i gospodyń turnieju. Należy zaznaczyć, że nasze zawodniczki Daria i Dominika nie chciały zawieść swoich koleżanek i grały od początku gdańskiego turnieju z kontuzjami. W przypadku Dominiki, która nie trenowała przed finałami DMP zdiagnozowano obustronny obrzęk ciała Hoffy (lewego i prawego kolana). Brawo dziewczyny za tak fantastyczną walkę mimo ograniczeń i bólu. Drużyna Parku Tenisowego Olimpii Poznań I pod opieką trenera Marcina Pagóra grała w składzie: Dominika Podhajecka (2006), Daria Górska (2005), Zuzanna Pawlikowska (2005), Julia Wartecka (2005) i Wiktoria Kuczyńska (2005).
Czytaj całość…
 
Zapraszamy!
 
ŻEGNAJ LATO NA ROK w ramach projektu Niech losy nas łączą, nie dzielą
W piątek 30 sierpnia 2019r. na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy odbył się festyn pn. „Żegnaj lato na rok” w ramach projektu „Niech losy nas łączą, nie dzielą”, który był kontynuacją współpracy młodzieży Polsko-Niemieckiej. W festynie udział wzięli mieszkańcy Gminy Górzyca, Trebnitz , Seelow oraz goście oficjalni ze strony Niemieckiej : Martin Gorholt Szef Kancelarii Stanu Kraju Związkowego Brandenburgia, Gernot Schmidt, Starosta Powiatu (Powiat Märkisch-Oderland),Darius Müller, Pełnomocnik ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę, Dyrektor Stowarzyszenia Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań, Christoph Berendt Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań, Susanne Krause-Hinrichs, Dyrektor Fundacji F.C. Flick Stiftung ,Alexander Hollensteiner, Dyrektor Zarządu Orkiestry KAP, Dr. Carola Lau, Ministerstwo Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów Kraju Związkowego Brandenburgia i goście z Polski : Pan Marcin Jabłoński Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Pan Leszek Bajon Starosta Powiatu Słubickiego, Pan Robert Stolarski Wójt Gminy Górzyca, Pani Monika Karasińska Radna Powiatowa, Kierownik WTZ w Żabicach, Pani Janina Bryl Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Górzyca, Pan Radosław Brodzik Dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Pani Magdalena Antoniewicz Pełnomocnik ds. Partnerstwa Kraju Brandenburgia na Wielkopolskę, Pani Magdalena Tokarska Prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach, Pani Urszula Kłucińska Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Ośnie Lub., Pani Edyta Staniszewska Dyrektora GBS w Kostrzynie nad Odrą, Pani Wioletta Sitko – Wrótniak Prezes Polsko – Niemieckiego Stowarzyszenia HUMANITAS, ppłk SG Krzysztof Słowik Komendant Placówki Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Gorzowie Wlkp., Pani Ewa Thiemann Dyrektor Zespołu Szkół w Górzycy, Pani Agnieszka Bańka Sołtys Wsi Górzyca, ks. Proboszcz Parafii Górzyca Czesław Grzelak , Pan Tadeusz Kramek lokalny artysta.
Czytaj całość…
 
Zapraszamy
 
Kolejne zwycięstwo Jacka Biernackiego!
Utalentowany zawodnik GKT Smecz Górzyca Jacek Biernacki wygrał kolejny turniej z cyklu "Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej" w kategorii zielonej (do lat 10-ciu). Podopieczny trenera Daniela Podhajeckiego okazał się najlepszy w turnieju rozgrywanym tym razem na obiekcie Sportoteka Puszczykowo. To trzecie zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju tenisowym zawodnika GKT Smecz Górzyca w tym tygodniu. Przypomnijmy, iż podwójne zwycięstwo (w singlu i deblu) wywalczyła Dominika Podhajecka w OTK w Lubinie.
Czytaj całość…
 
Młody Kucharz
W dniu 28.08.2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy najmłodsi spróbowali swoich sił kulinarnych. Każdy z uczestników musiał sam zrobić i udekorować swoje naleśniki. Nawet nie wyobrażacie sobie jak wiele pomysłów oraz nazw padło z ust tych młodych kucharzy... Były naleśniki o nazwie” Kraina Lodu”, „Lawina Szczęścia , „Owocowy Raj” . Ze względu na wysoki poziom kulinarny dzieci, komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu pn. „ Młody Kucharz” pierwszym miejscem. To był bardzo miło i słodko spędzony czas. Dziękujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy do brania udziału w innych naszych warsztatach.
Czytaj całość…
 
Uwaga!
Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Górzyca zaplanowany na dzień 31.08.2019r. zostaje przeniesiony na dzień 21.09.2019r. godz. 10:00 Pozdrawiamy i do zobaczenia
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 1292