Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Aktualności
Jesienne spotkanie z poezją
 
Zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim

Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy serdecznie zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.

Regulamin i Karta zapisu:

 
"Przerwa na wspólne czytanie" zagłosuj na Naszą bibliotekę!

Informujemy, że nasza biblioteka została zgłoszona do akcji „Przerwa na wspólne czytanie. Kinder mleczna kanapka”.
Więcej o akcji można poczytać tutaj, a na głosowanie na nas zapraszamy od 2 do 31 października. Dzięki aktywnemu głosowaniu mamy szansę wygrać fajne nagrody -250 książek i pufy do wspólnego czytania!
Możesz zagłosować bez rejestracji, logując się przez konto na FB, 
głosuj między 2 a 31 października br. ,
codziennie możesz oddać jeden głos.

https://www.wspolneczytanie.pl/
 
Wyprawa po fortyfikacjach (foto)
W dniu 30.09.2017 r. odbyła się wyprawa po fortyfikacjach i bunkrach zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy oraz Muzeum Twierdzy Kostrzyn.  Grupa chętnych osób z terenu Górzycy  rozpoczęła wyprawę od przejścia przez stary Kostrzyn, oprowadzał przewodnik Marcin Wichrowski. 
Pan Marcin wytłumaczył nam jak powstały forty, z czego zostały zbudowane i jakie miały zastosowanie. Przy okazji odwiedziliśmy również Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Następnie wybraliśmy się do fortów Gorgast, gdzie oprowadzeni przez przewodnika dowiedzieliśmy się kolejnych nowych ciekawostek. Na podsumowanie zwiedziliśmy bunkry znajdujące się między Stańskiem a Spudłowem, skąd zeszliśmy na wigwam podsumowując przy wspólnym pieczeniu kiełbasek całą wyprawę. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyprawy, cieszymy się również, że dopisała nam pogoda. 

Czytaj całość…
 
Festiwal Aniołów Górzyca' 2017

W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszył się Festiwal Aniołów oraz częstymi pytaniami o jego kontynuację informujemy wszystkich zainteresowanych że XI edycja Festiwalu odbędzie się w dn. 07-08.12.2017r.
Regulamin zostanie umieszczony na stronie www.sport.kultura.gorzyca.pl do dn. 31.10.2017
Zachęcamy do jej odwiedzania.
Organizatorzy
 
Wyprawa po fortyikacjach


 
"Łączy nas historia"
Ludzi może łączyć wszystko: wspólne pasje i zainteresowania, więzy rodzinne, wspólne rozmowy, chęci, pragnienia, ludzi łączy wiara, problemy, poglądy,  potrzeby, a nawet interesy.  Łączy ich też środowisko, wspólne miejsce życia, a nawet miłość,  łączyć może umiłowanie Ojczyzny, poczucie więzi międzyludzkiej, patriotyzm lokalny. 2 września 2017 roku w parku w Górzycy połączyła ludzi historia. 
Czytaj całość…
 
Pobyt dzieci z Kinderringu z Niemiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy (foto)

W dniach 29-31 sierpnia 2017r., Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy w ramach współpracy gościł dzieci z zaprzyjaźnionego Kinderringu z Niemiec. Pierwszego dnia pobytu wraz z polskimi dziećmi udały się na wigwam gdzie uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych oraz wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku. W ramach pobytu odwiedziły Muzeum Chleba w Bogdańcu, Muzeum Twierdzy w Kostrzynie nad Odrą, „Przyrodniczy Ogród Zmysłów” i wieżę widokową w Chyrzynie. Skorzystały z odnowy biologicznej w Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym. Pobyt zakończył się zdrowym i samodzielnie przygotowanym przez dzieci śniadaniem pod hasłem „Zakończenie lata”, wspólnym zdjęciem i pożegnaniem gości z Niemiec.
Czytaj całość…
 
Counter - Strike

 
Co raz więcej tenisistów! (foto)
W dniu 27.08.2017 r. na kortach Kompleksu Sportowo - Rehabilitacyjnego w Górzycy odbył się coroczny Turniej Tenisa Ziemnego im. 

Ryszarda Domagały. W turnieju wzięło udział 38 zawodników i zawodniczek. Turniej rozgrywany w 4 kategoriach wiekowych: do 35 lat, 

36-49 lata, powyżej 50 lat i Kobiety OPEN. Oficjalnego otwarcia dokonali wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski wraz z dyrektorem 

Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Panią Małgorzatą Gniewczyńską. Zawodnicy otrzyamli ciepłe oraz zimne napoje i potrawy z grilla. 

Turniej rozegrawany był systemem drabinką do jendej przegranej.  
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 1063