Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Aktualności
Komisja wybrała najładniejsze prace!
Dnia 4 grudnia 2017r. dwie komisje konkursowe oceniły prace plastyczne i techniczne pt. „Anioł” zgłoszone do konkursu w ramach tegorocznego „Festiwalu Aniołów”. Do konkursu zgłoszono łącznie 298 prac. Poniżej podajemy do wiadomości protokoły z posiedzenia anielskich komisji.
Zwycięzcom gratulujemy i jednocześnie zapraszamy po odbiór nagród i wyróżnień odpowiednio:
07.12.2017r. godz.10.00 kategorie I-II
08.12.2017 r. godz. 10.00 kategorie III-V
Czytaj całość…
 
II Edycja GRAND PRIX w tenisie stołowym rozstrzygnięty!
II TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
GRAND PRIX GÓRZYCY ‘2017/18
W piątek 01.12.2017r. w godzinach popołudniowych rozegrano II turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Górzycy w tenisie stołowym.  W zawodach udział wzięło  17 pingpongistów.
Poniżej przedstawiamy zwycięzców II turnieju w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA: KOBIETY (OPEN)

1. Naumowicz Dorota  – 20pkt
2. Nawrot Beata– 17pkt
KATEGORIA: mężczyźni 14 – 30 lat
1. Dybka Bartosz – 20pkt
2. Stojanowski Daniel – 17pkt
3. Kryń Mateusz – 15pkt

KATEGORIA: mężczyźni 31 - 54 lat

1. Rogowski Mirosław – 20pkt
2. Hajkowicz Paweł – 17pkt
3. Starszak Wojciech – 15 pkt
KATEGORIA: mężczyźni 55 lat i powyżej

1. Cybulski Zbigniew – 20pkt
2. Walczak Zenon – 17pkt
3. Marfiewicz Franciszek – 15pkt

III turniej zaplanowano na 26.01.2018r. (piątek), godz. 16.30. Zapraszamy.

Czytaj całość…
 
Przed nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 Górzyca po raz kolejny weźmie w nim udział . Spotkamy się 14 stycznia 2018 r. w Centrum Spotkań 

Polsko-Niemieckich  . W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych 

oddziałów neonatologicznych -„dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Prosimy  o wsparcie!
Jeśli macie w domu zbędne gadżety/przedmioty, które są w dobrym stanie przynieście je do nas! 

Zbieramy wszystko na organizowaną u nas loterię fantową i licytacje!

 
II Edycja GRAND PRIX w tenisie stołowym

 
I Edycja GRAND PRIX w tenisie stołowym - wyniki!

W piątek 17.11.2017r. w godzinach popołudniowych rozegrano I turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Górzycy w tenisie stołowym.  W zawodach udział wzięło  25 pingpongistów.


Czytaj całość…
 
Konkurs Recytatorskiego Poezji Patriotycznej za Nami!

 

 Pragnąć uczcić Narodowe Święto Niepodległości, Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zorganizował Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który odbył się 14 listopada. Uczczono odzyskanie niepodległości poprzez przypomnienie wspaniałej polskiej poezji, która od wieków zachęcała do walki, wspierala dobrym słowem, kształtowała postawy obywatelsko-patriotyczne, w niej szukano pocieszenia i otuchy w najbardziej dramatycznych momentach historii Polski.  

        Do konkursu zgłosiło się 37 uczestników z 4 kategorii wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III, IV-VII oraz gimnazjaliści. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy zgłoszeli podeszli do wyboru prezentowanego utworu bardzo rzetelnie, co podkreślała wielokrotnie komisja konkursowa. Jury podkreśliło również, że poziom młodych recytatorów był brdzo wysoki,a wybór laureatów naprawdę trudny. 

         Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i oraz przepiękne nagrody książkowe. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Małgorzata Gniewczyńska,  dziękując wszystkim za udział w konkursie zaprosiła już na obchody 100-lecia odzyskana niepodległości, które będą miały miejsce w roku 2018.

 

   

Wyniki konkursu poniżej

Czytaj całość…
 
Jesienne Spotkanie z Poezją (foto)


Zgodnie z tradycją ,rokrocznie  Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka  w Górzycy organizują „Jesienne Spotkanie z Poezją”. W gościnnych murach Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki spotkali się mieszkańcy Gminy, oraz czytelnicy  naszej Biblioteki. Na początek spotkania powitano zaproszonych  gości oraz artystów. W jesienno-poetycki wieczór wprowadził nas uczeń Szkoły podstawowej Antoś Guzenda , który wykonał dwa utwory” „Bieszczadzkie Anioły”, oraz „Moje morze”. A jego młodszy kolega Franciszek Żuk utwór  muzyczny „Tańcowała  Jesień .W atmosferze  ciepła miłego klimatu  wysłuchaliśmy utwory poetyckie w wykonaniu Aleksandry Pilarskiej, Honoraty Knap, Dominiki Urbanek, Wiktorii Grzywacz przygotowanych przez  nauczyciela panią Joannę Michałowską. Uczennica Nicol Urban wprowadziła nas  w pokaz mody jesiennej  przygotowanej przez panią .Edytę Kozłowską wykonaniu uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej w Górzycy. Nie zabrakło przepięknych fotografii, których autorką jest pani Dorota  Łajło- Broniec jest to cykl” Drzewo ławeczka”. Pani Dorota  pisze także wiersze zaprezentowała jeden  z nich. W programie wystąpił duet  Elżbieta Jaworska oraz Jakub Chajec. Na koniec zaproszono gości na pyszne domowe ciasto W tle muzyki podziękowano wszystkim tym, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo w organizacji spotkania. Jeszcze raz wielkie dziękuję w ich kierunku.

Czytaj całość…
 
Festiwal Aniołów Górzyca' 2017


 
Koncert 99 LAT NIEPODLEGŁOŚCI
Proboszcz Parafii wraz z Wójtem Gminy Górzyca 
serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców 
na Koncert Kwartetu smyczkowego „Con Amabile”, 
który odbędzie się  w Kościele pw. Matki łaski Bożej w Górzycy 
w niedzielę 19 listopada 2017 r. o godz. 15:30. 
Czas trwania koncertu ok. 80 minut.

Koncert pod nazwą „99 LAT NIEPODLEGŁOŚCI„ jest podróżą w czasie, od najstarszej polskiej pieśni „Bogurodzicy”, poprzez „Mazurek Dąbrowskiego”, pieśni legionowe: „O mój rozmarynie”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Rozkwitały pąki białych róż”, także pieśń „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, słynne „Czerwone maki na Monte Cassino”, czy „Warszawskie dzieci”, a skończywszy na utworze „Żeby Polska była Polską”. W programie znajdzie się również kilka melodii z polskich filmów, bogatych w wątki patriotyczne. Koncert wzbudza wiele wzruszeń i łez na twarzach słuchaczy. Bywa, że podczas koncertu niektóre utwory publiczność wysłuchuje w powadze, na stojąco … Autorką aranżacji jest skrzypaczka kwartetu „Con Amabile” - Daria Krzysztoń.


Zapraszamy serdecznie


 
GRAND PRIX w tenisie stołowym


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 1063