Aktualności
AKCJA WAKACJE- OWOCOWO-WARZYWNE INSPIRACJE ZA NAMI !
Zakończyły się kolejne objazdowe wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górzycy. W ramach projektu "Akcja wakacje owocowo-warzywne inspiracje" pracownicy GOK odwiedzili dzieci z Gminy Górzyca w ich miejscach zamieszkania w terminie 06-13 sierpnia 2019r. Każdego dnia w innej miejscowości dzień rozpoczynał się od gimnastyki przy muzyce połączonej z zabawą. Następnie dzieci dbając o higienę ubierały jednorazowe rękawiczki, fartuszki oraz czepki i wspólnie z instruktorami przygotowywały zdrowe śniadania z wykorzystaniem warzyw, owoców , nabiału. Przygotowane samodzielnie sałatki, kanapki, soki i koktajle smakowały dzieciom jak nigdy. Po wspólnie zjedzonym pysznym i zdrowym śniadaniu dzieci grały w koło fortuny odgadując hasło. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplom za udział i kolorowe magnesy przedstawiające owoce i warzywa. Odwiedziliśmy kolejno: 06.08.2019r. -Stańsk-boisko, 07.08.2019r. -Czarnów- plac przy remizie strażackiej, 08.08.2019r.-Żabice - sala wiejska Spudłów- świetlica, 09.08.2019r.-Pamięcin-plac przy szkole, Owczary-plac zabaw, 12.08.2019r.- Ługi Górzyckie- plac zabaw, Górzyca- Kompleks Sportowo-Rehabilitacyjny, 13.08.2019r.-Laski Lubuskie- sala wiejska, Radówek- świetlica Zwieńczeniem projektu była wycieczka do parku linowego "Planeta małp" w Gorzowie Wlkp. w dniu 14.08.2019r. W projekcie udział wzięło łącznie 164 dzieci. Projekt dofinansowano ze środków programu "Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Słubicach. Kierujemy słowa podziękowanie wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji śniadanek.
Czytaj całość…
 
Turniej Siatkówki Parkowej im.Czesława Jermanowskiego
10 sierpnia 2019r. w Stańsku odbył się dziewiąty Turniej Siatkówki Parkowej im.Czesława Jermanowskiego o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Pani Małgorzaty Gniewczyńskiej, połączony z festynem dla dzieci. W turnieju udział wzięło 8 zespołów. Szumiłowo, Roztentegowywacze Słońsk, Dwójka Słubice, Antyki Wyszanowo, Stańsk Imielno Senior, Stańsk Imielno Junior, Trześniów i Agrafka Chartów. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji wszyscy zawodnicy otrzymali ciepły posiłek, nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Władysława Jermanowskiego, puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Podczas turnieju odbywały się również atrakcje dla dzieci przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury: dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, wata cukrowa, słodka zgaduj-zgadula i wiele innych atrakcji i niespodzianek. Gościem turnieju był Pan Adrian Gasiewicz- zawodnik kadry narodowej, pięciokrotny mistrz Polski w piłce siatkowej, brązowy medalista Mistrzostw Europy.Serdeczne podziękowania należą się Panu Zbigniewowi Hołowaczowi, sołtysowi Wsi Stańsk Panu Stanisławowi Kwiek, Panu Ryszardowi Fidziukiewicz, sędziemu Panu Mieczysławowi Chełpa i współorganizatorowi turnieju Panu Amadeuszowi Zygmańskiemu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku na dziesiątą jubileuszową edycję! Klasyfikacja końcowa: I miejsce-Szumiłowo II miejsce-Roztentegowywacze Słońsk III miejsce-Dwójka Słubice IV miejsce-Antyki Wyszanowo V miejsce-Stańsk Imielno Senior VI miejsce-Stańsk Imielno Junior VII miejsce- Trześniów VIII miejsce-Agrafka Chartów
Czytaj całość…
 
Regulamin wycieczki do Parku Linowego w Gorzowie Wlkp


 
Drugie miejsce Dominiki w OTK w Szamotułach
Na kortach w Szamotułach rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek (do lat 14). W grze pojedynczej świetne drugie miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika nie brała udziału. Ze względu na wysokie rozstawienie Dominika miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Hanna Koprowska (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) - Karolina Siwakowska (STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ SP 2 RADZIONKÓW). Wygrała pewnie (6:2, 6:1) będąca w wysokiej formie gdańszczanka. Pewne było, że Dominikę czeka ciężki mecz i tak też było. Zaczęło się nie najlepiej od 0:2, ale lubuszanka atakowała coraz precyzyjniej i wyszła na wysokie prowadzenie 5:2. Niestety ten mecz był pełen zwrotów sytuacji. Hania walczyła zaciekle o każdą piłkę doprowadzając do wyrównania 5:5. Dominika kolejny raz wyszła na prowadzenie 6:5, ale rywalka znowu wyrównała doprowadzając do tie breaka, w którym od początku prowadziła do stanu 4:1. W tym momencie nastąpił kolejny zwrot w meczu i zawodniczka GKT Smecz Górzyca dogoniła rywalkę i miała nawet piłkę setową (6:5). Niestety przeciwniczka najpierw drugim serwisem nie do odbioru trafiła w „plastik”, a potem podjęła pełne ryzyko i ostatecznie wygrała dramatycznego pierwszego seta 7:6 (9:7 w tie breaku).
Czytaj całość…
 
Zapraszamy!
 
Podaruj krew, podaruj życie
 
Zapraszamy
 
Uwaga rodzice!
 
Serdecznie zapraszamy
 
Serdecznie zapraszamy


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 1261