Aktualności
Otwarcie sezonu w tenisie ziemnym
 
Zwycięstwo i drugie miejsce Dominiki!
Na kortach AZS Poznań rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek (do lat 14). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej rewelacyjne drugie miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką Olivią Bergler (KS Górnik Bytom) wygrały zawody! W grze pojedynczej Dominika miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Murawska Agnieszka (Miejski Klub Tenisowy Łódź) - Kudzin Maria (AZS Poznań). Znacznie lepsza okazałą się łodzianka (6:1, 6:0), która w drugiej odsłonie musiała już uznać wyższość młodszej Dominiki. Nasza zawodniczka wygrała to spotkanie 6:3, 6:1. W ćwierćfinale lubuszanka trenująca na co dzień w Parku Tenisowym Olimpia Poznań zmierzyła się ze świetnie dysponowaną Jagną Mańkowską (AZS Poznań). Przedstawicielka gospodarza turnieju postawiła Dominice trudne warunki. Ostatecznie ten bardzo emocjonujący mecz wygrała 7:6 (4), 6:4 podopieczna trenerów Marcina Pagóra i Daniela Podhajeckiego.
Czytaj całość…
 
Festyn majowy w Górzycy
18 maja 2019 na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym w Górzycy w ramach projektu „Bliżej siebie, bliżej przyrody, bliżej kultury” odbył się festyn z muzyką disco polo. Impreza rozpoczęła się animacjami i koncertem dla dzieci w wykonaniu Stwora Głodomora. Następnie w bloku artystycznym wystąpiły dzieci a zaraz po nich w wielkim muzycznym show zespoły: 4mation, Nieobecni, Verdis i gwiazda wieczoru zespołu Skaner. W trakcie trwania festynu na uczestników czekało wiele atrakcji: można było obejrzeć wystawę malarską oraz wystawę zdjęć z 18 maja- pierwszego dnia projektu, zjeść pyszne lody, gofry, ciasta i inne słodkości, postrzelać na strzelnicy, wziąć udział w loterii, własnoręcznie wykonać naczynie z gliny w warsztacie garncarskim, przejechać się motocyklem, pomalować buzię na „wyspie malucha” , poskakać na dmuchańcu. Największą atrakcją dla dzieci okazała się jednak karuzela. Festyn zakończył się zabawą pod chmurką. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji imprezy. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach“ Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 „Redukować bariery- wspólnie wykorzystywać silne strony” „Barrieren reduzieren- gemeinsame Stärken nutzen „
Czytaj całość…
 
Szkolenie językowe
W dniu 16.05.2019 w Gminnym Centrum Informacji w Górzycy zakończyło się szkolenie z języka niemieckiego. Był to projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt:” Zdobądź kwalifikacje językowe lub cyfrowe-kursy językowe i ICT dla mieszkańców województwa lubuskiego. Celem projektu było nabycie kwalifikacji językowych na poziomie podstawowym A1, A2 ,B1, B2 lub C2. W szkoleniu uczestniczyło 12 osób, z tego 9 osób przystąpiło do egzaminu końcowego i otrzymało Certyfikaty. Zajęcia prowadziła pani Lektor Jolanta Szczerbin za co wszyscy uczestnicy serdecznie dziękują.
Czytaj całość…
 
MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY W GÓRZYCY


 
Bliżej siebie, bliżej przyrody, bliżej kultury
Organizacja wspólnych projektów dla młodzieży z Polski i Niemiec to doskonała okazja do spotkań, gdzie młodzi ludzie z obu krajów mają możliwość wzajemnego poznania, skonfrontowania zasłyszanych stereotypów z rzeczywistością, znalezienia podobieństw, zaakceptowania różnic i odmienności i nawiązania przyjaźni. 13 maja 2019r. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Górzycy oraz młodzież z Gimnazjum w Seelow wraz z opiekunami spotkały się na wspólnie realizowanym projekcie pod nazwą „Bliżej siebie, bliżej przyrody, bliżej kultury” Gościnnie do projektu dołączyła grupa młodzieży z Białorusi. Na wstępie młodzież otrzymała foldery i gadżety promocyjne. Pierwszą częścią spotkania był panel dyskusyjny z udziałem m.in. miejscowych leśniczych Pana Artura Opalińskiego i Pana Macieja Barszcza i Pani Alicji Kierskiej jednej z inicjatorek powstania Lasku Pokoju, emerytowanej nauczycielki i emerytowanego dyrektora Zespołu Szkół w Górzycy, na którym młodzież miała okazję zapoznać się z historią powstania „Lasku Pokoju” jako symbolu polsko-niemieckiego. Gościnnie w panelu udział wzięli Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, Zastępca Wójta Pani Anna Kwiek-Judycka i Pani Monika Karasińska kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach i Radna Powiatu Słubickiego. Na zakończenie opiekunowie z Niemiec poprowadzili animacje językowe mające na celu przedstawienie się i zapoznanie się uczestników. Kolejnym etapem spotkania był spacer do Owczar gdzie znajduje się Lasek Pokoju, w którym wspólnie zasadzony został miłorząb japoński -drzewko przyjaźni. Następnie przy jednym z głazów Kamiennego Szlaku Gminy Górzyca, na którym wyryto hasło „Przyroda jednoczy narody” prelekcję poprowadziła Pani Ewa Drewniak przedstawiciel Stacji Terenowej Klubu Przyrodnika w Owczarach , po prelekcji młodzież udała się na wycieczkę po murawach kserotermicznych , odwiedziła również znajdującą się na terenie Muzeum Łąki hodowlę owiec. Kolejnym etapem wspólnego projektu był przejazd autokarami na Wigwam nad jeziorem w Żabicach. Tam na uczestników czekał gorący posiłek i wiele atrakcji w postaci gier i zabaw m.in. mecz piłki siatkowej, badminton, tenis stołowy, zawody w darta itp. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach“ Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 „Redukować bariery- wspólnie wykorzystywać silne strony” „Barrieren reduzieren- gemeinsame Stärken nutzen „
Czytaj całość…
 
Z ogromnym żalem, bólem i niedowierzaniem żegnamy naszego Przyjaciela i Kolegę
Drogi Mateuszu Co można w takiej strasznej chwili napisać.... I czy cokolwiek pisać.... Dlaczego? Może dlatego, że zwyczajnie nie chcemy się z Tobą żegnać, bo nie jesteśmy na to gotowi... bo nie tak miało być, nie tak to się miało skończyć... takich rzeczy się nie robi… Najgorsze jest to, że my ludzie nie doceniamy małych rzeczy, nie potrafimy celebrować czasu, a to właśnie on jest czymś, co powinno być i jest dla Nas wszystkich najcenniejsze… to coś czego nie można ani wyprodukować ani kupić. Właśnie o te minuty, godziny, dni, których nie zdążyliśmy przegadać, o te spory, których nie zdążyliśmy rozstrzygnąć, o czas który mogliśmy wspólnie spędzić i nie będzie nam już dane… o to mamy żal przyjacielu. I nie, nie powiemy Ci żegnaj przyjacielu bo nikomu z nas przez gardło to nie przejdzie a dłonie tego nie napiszą..... mówimy Ci do zobaczenia Mateuszu... W sobotę, dn. 4 maja 2019 r. odszedł od nas w wieku 31 lat wspaniały Kolega i wieloletni Przyjaciel Mateusz Podlipski. Był pracownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy ponad 11 lat. Miłośnik sportu i kultury. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i pomocny. Jego śmierć jest dla nas ogromnym wstrząsem, nie możemy jej pojąć, tym bardziej się z nią pogodzić. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i myślach. Bliskim Mateusza składamy najszczersze kondolencje oraz łączymy się z Nimi w bólu. Ze swojej strony deklarujemy wszelką niezbędną pomoc. Wszystkich, którzy chcą pożegnać Mateusza informujemy, że Msza Św. żałobna odprawiona zostanie dn. 7 maja 2019 r. o godz. 12.00 w Kościele w Górzycy. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13.30 na Cmentarzu Komunalnym w Górzycy. Dyrektor i Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy

 
Serdecznie zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Górzyca na Majówkę Disco Polo Show z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górzycy!
Czytaj całość…
 
Zgrupowanie kadry U-14 i U-16 na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym w Górzycy
W dniach 24 i 25 kwietnia 2019 na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym w Górzycy zgrupowanie zorganizowała lubuska kadra piłki nożnej dziewcząt U-14 i U-16. Oprócz treningu dziewczęta rozegrały dwa mecze z kadrą z województwa zachodniopomorskiego. Na kibicującą młodzież z Niepublicznej Szkoły w Pamięcinie czekała niespodzianka w postaci zestawu piłek.
Czytaj całość…
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Eko-stworek-potworek" czyli jak śmieci mogą bawić dzieci.
Dnia 17 kwietnia komisja w składzie: Pani Anna Kwiek-Judycka, Pani Wioletta Sitko-Wrótniak, Pani Halina Kowalczyk dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu. Ze względu na bardzo wysoki poziom wykonanych prac, ukazujący zaangażowanie dzieci i rodziców komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Gminnego Festynu Majowego dnia 18 maja 2019r. o godz. 15:30 na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym w Górzycy.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 1236