Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Aktualności
Festyn Patriotyczny ,,Kochamy Cię Polsko"
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na Festyn Patriotyczny ,,Kochamy Cię Polsko", który odbędzie się 3 maja br. na terenie KOMPLEKSU SPORTOWO-REHABILITACYJNEGO W GÓRZYCY!

 
PRZYGODA Z KOMPUTEREM
W dniu 11.04.2018 Dzieci  z Pracowni Edukacji Kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy wraz
z opiekunami Panią Danutą Palichleb i Panią Katarzyną Sadowską  odwiedziły  Gminne Centrum Informacji. Te wspaniałe maluchy dały tyle radości., były tak aktywne. Podczas odwiedzin  padło tyle pytań na temat komputerów ,że my dorośli  moglibyśmy się od nich uczyć. W czasie spotkania dzieci poznały budowę komputera, następnie otrzymały szablony z komputerem i według własnego uznania pomalowały. Próbowały sił w drukowaniu kolorowanek. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz zdrowego picia. Na koniec otrzymały dyplom ,balonika i zaproszenie na  następne spotkanie.

Sporządziła:
Halina Kowalczyk
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do PEK rozstrzygnięta!
Informujemy, że lista dzieci przyjętych do Pracowni Edukacji Kulturalnej na rok szkolny 2018/2019 znajduje się u wychowawczyni Pani Katarzyny Dubec Sadowskiej w punkcie przedszkolnym.


 
Autorzy najpiękniejszych Eko-zajączków nagrodzeni!
Projekt pn. ,,Eko-zajączek wielkanocny” był skierowany do dzieci uczęszczających do Pracowni Edukacji Kulturalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy. Współorganizatorem projektu jest Celowy Związek Gmin-CZG 12, który ufundował nagrody dla wszystkich dzieci, które przygotowały zajączki. W okresie od 1 lutego do 14 marca br. dzieci wraz z rodzicami przygotowywały w domu swoje eko-zajączki, do ich wykonania należało użyć materiałów ekologicznych. Celem tego projektu było pobudzanie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia i ich rodziców, ponowne wykorzystanie odpadów i surowców wtórnych do wspólnej zabawy, rozwijanie wyobraźni i dziecięcej kreatywności, pogłębianie więzi rodzinnych, wspólne spędzanie czasu wolnego, a także kultywowanie tradycji związanej z obchodami Świąt Wielkiej Nocy.
Czytaj całość…
 
PODSUMOWANIE KONKURSU WIELKANOCNEGO!
Nie ma Świąt Wielkiejnocy bez pisanek, kraszanek i kolorowych stroików, które stanowią element dekoracyjny wnętrz naszych domów i świątecznych stołów. Kolorowe i zdobione jajka zajmują honorowe miejsce w wielkanocnym koszyczku i na uroczystym świątecznym śniadaniu. Chrześcijańska tradycja zdobienia jajek sięga 5000 lat wstecz. Jajko według kultury ludowej pełniło rolę talizmanu, który zabezpieczał przed złem. Było ono symbolem zdrowia, życia, miłości i płodności. Pisanki zostały także włączone do elementów symboliki wielkanocnej, oznaczają one rodzącą się do życia przyrodę i nadzieję, jaką czerpią chrześcijanie z wiary w zmartwychwstanie Chrystusa. Aby umilić ten przedświąteczny czas oczekiwania, pragniemy aby oprócz szczęścia i radosnej atmosfery, był również czasem przyjemnej i twórczej zabawy. Dlatego kolejny rok z rzędu organizujemy wielkanocny konkurs na najładniejszą pisankę, kraszankę i stroik wielkanocny. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w obrzędowości ludowej, wyszukiwanie talentów artystycznych, pobudzenie inwencji twórczej oraz ukazywanie pozytywnych form spędzania czasu. 
Czytaj całość…
 
Konkurs Wielkanocny Rozstrzygnięty!
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby serdecznie zapraszamy po odbiór nagród podczas uroczystego śniadanka wielkanocnego w środę 28 marca 2018 r. o godz. 9.00 w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy!
Czytaj całość…
 
Autorzy najładniejszych ,,Eko-zajączków wielkanocnych" wybrani!
Wręczenie nagród dla wszystkich przedszkolaków odbędzie się podczas uroczystego śniadanka wielkanocnego w środę 28 marca 2018 r. o godz. 9.00 w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy!
Czytaj całość…
 
Dominika najlepsza w Akademii Angelique Kerber w Puszczykowie!
W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej najlepszą okazała się lubuszanka Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca!  W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką wywalczyły 3 miejsce!
W grze pojedynczej, ze względu na wysokie rozstawienie (nr 2) Dominika miała wolną pierwszą rundę. W drugiej na drodze naszej reprezentantki stanęła Aleksandra Frątczak (BAT Bydgoszcz). Przy stanie 5:2 dla zawodniczki GKT Smecz Górzyca w pierwszym secie rywalka poddała spotkanie zgłaszając kontuzję (później rozegrała jeszcze cały mecz deblowy). 
Czytaj całość…
 
Wystawa EKO-ZAJĄCZKÓW
Zapraszamy wszystkich do podziwiania ,,Eko-zajączków wielkanocnych" autorstwa naszych małych przedszkolaków i ich rodziców. Wystawa znajduje się w holu Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Wręczenie nagród ufundowanych przez partnera projektu Celowy Związek Gmin CZG-12 obędzie się dnia 28 marca 2018 r. podczas uroczystego śniadanka wielkanocnego!
Czytaj całość…
 
Dominika ze złotem i srebrem Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Smolcu!
Dominika ze złotem i srebrem Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Smolcu!
Na kortach efektownego obiektu tenisowego w Smolcu pod Wrocławiem rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12) - Otwarte Mistrzostwa Smolca. Organizatorem zawodów był UKS SPORTAKUS Wrocław. W tych silnie obsadzonych zawodach Polskiego Związku Tenisowego kolejny raz świetnie spisała się Dominika Podhajecka. Zawodniczka GKT Smecz Górzyca zwyciężyła w grze podwójnej oraz zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej.
 
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 1081