Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Aktualności
Na Feriadzie fajnie jest, co dzień dużo dzieje się
Jak co roku  Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy z myślą o dzieciach odpoczywających od nauki zorganizował w terminie 19-23 lutego 2018r. „Feriadę”. W programie tegorocznej „Feriady” znalazły się różnorodne zajęcia  mające na celu pobudzenie kreatywności oraz ciekawe i  aktywne  spędzenie  czasu wolnego od nauki. Przez cały tydzień  w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy odbywały się zajęcia pod okiem profesjonalnych instruktorów. Tegoroczną „Feriadę” dzieci rozpoczęły od pogadanki z policjantami na temat  bezpieczeństwa podczas wypoczynku .Program tegorocznej „Feriady” był bardzo urozmaicony, dzieci m.in wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez Młodzieżowe Centrum Karier z Kostrzyna nad Odrą , podczas których  w formie quizów, konkursów i zabaw poznawały tajniki zawodów, bawiąc się doskonaliły język niemiecki , przygotowały maski karnawałowe na bal i wzięły udział w „Warsztatach filcowania”  w Muzeum Łąki z użyciem wełny z owiec hodowanych w Owczarach. Nie lada atrakcją okazał się wyjazd do Fun Jump – parku trampolin w Gorzowie Wlkp., który był nie tylko dobrą zabawą, ale również świetnym sposobem na zbudowanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi. W programie „Feriady” nie zabrakło  spektaklu teatralnego dla wszystkich chętnych dzieci pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Podsumowaniem całotygodniowych zajęć był bal karnawałowy z konkursami poprzedzony wspólnym pieczeniem i degustacją pizzy. Każde dziecko otrzymało za udział w „Feriadzie”  pamiątkowy dyplom i słodki upominek .
W każdym dniu dzieci  otrzymały ciepłą zupkę, a w drodze powrotnej z wycieczki posiłek zjadły w Mc Donaldzie.
Dziękujemy serdecznie Wójtowi Gminy Górzyca za udostępnienie gimbusa na wyjazd, Policjantom z Komisariatu Policji w Górzycy  oraz  Paniom  ,które pomogły nam przy organizacji zajęć: Pani Aleksandrze Murawskiej, Pani Jolancie Zarzeckiej i Paniom z Młodzieżowego Centrum Karier w Kostrzynie nad Odrą.
Czytaj całość…
 
Dominika kolejny raz podwójną mistrzynią województwa lubuskiego
W dniach 24-25.02 2018 r. na kortach hali tenisowej MOSiR w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Skrzatek i Skrzatów (do lat 12). Organizatorem zawodów był Związek Tenisa Województwa Lubuskiego.
Zgodnie z planem do rywalizacji, po kontuzji wróciła Dominika Podhajecka, która potwierdziła swoją dominację w województwie. 
Zawodniczka GKT Smecz Górzyca odniosła komplet efektownych zwycięstw nie tracąc w zawodach nawet seta. W decydujących spotkaniach Dominika pokonała 6:2, 6:1 Natalię Zych (Klub Tenisowy Żary), a w meczu finałowym stojącym na najwyższym poziomie sportowym 6:0, 6:4 Julię Piotrowską  (UKS Dwójka Zielona Góra).
W grze podwójnej Dominika w parze z Julią Piotrowską pokonały w finale 6:1, 6:0 Natalię Zych i Magdalenę Martyniak (Górniczy Klub Tenisowy Nafta Zielona Góra).
Cieszy nie tylko podwójne zwycięstwo Dominiki, ale również fantastyczny poziom gry, za który podopieczna trenerów Daniela Podhajeckiego i Roberta Godlewskiego wynagradzana była gromkimi brawami, a po spotkaniach odbierała słowa uznania i gratulacje od kibiców i trenerów.
GKT Smecz Górzyca zachęca sponsorów do wspierania rozwoju niezwykle dynamicznie rozwijającej się sekcji tenisowej skupiającej utalentowane dzieci ze Słubic, Kostrzyna Nad Odrą, Rzepina, Ośna, Górzycy, czy Słońska.

Czytaj całość…
 
Rekrutacja do Pracowni Edukacji Kulturalnej 2018/2019


 
Dominika kilka razy na podium Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych!

Dominika Podhajecka wystąpiła z powodzeniem w kilku, najwyższej rangi turniejach Polskiego Związku Tenisowego (PZT) Skrzatek. Niestety utalentowana lubuszanka w dalszym ciągu musiała walczyć nie tylko z rywalkami na korcie, ale również z nękającymi ją kontuzjami.
Udany występ w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym (OTK) w Szczecinie, gdzie przypomnijmy Dominika 2 razy stawała na podium (3 miejsce w singlu i 2 miejsce w deblu) przypłaciła niestety kontuzją stopy, która wyeliminowała ją z prestiżowego turnieju SUPERMASTERS PZT dla najlepszej ósemki w POLSCE do lat 11 (ranking PZT), a tym samym wykluczona została z walki o wyjazd na Drużynowe Mistrzostwa Europy (koleżanki Dominiki wywalczyły brązowy medal DME).
Czytaj całość…
 
Dzień kobiet 2018 r.


 
Nagroda dla Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy
W ramach Ogólnopolskiego Programu „Piłkarski Laur” , Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy otrzymał wyróżnienie Partner Roku 2017 w kategorii: Organizator, natomiast dyrektor pani Małgorzata Gniewczyńska została uhonorowana tytułem „Przyjaciel Programu”, uroczyste wręczenie statuetek odbyło się na Gali Piłkarskiego Lauru w dn. 10.02.2018r. w Kostrzynie nad Odrą.
Wszystkich miłośników piłki nożnej oraz dobrej zabawy już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejny turniej w ramach Ogólnopolskiego Programu „Piłkarski Laur” – Torneo Lubuskie, który zaplanowano dn.18.08.br. na stadionie Kompleksu Sportowo – Rehabilitacyjnego w Górzycy. W tym roku będzie on połączony z dużym festynem dla dzieci.
Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość…
 
FERIADA 2018

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 1 - 6 SP do spędzenia ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury :)

 
Counter Strike dla dorosłych :)


 
Podsumowanie GRAND PRIX w tenisie stołowym 2 marca!
III TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
GRAND PRIX GÓRZYCY ‘2017/18
W piątek 26.01.2018r. w godzinach popołudniowych rozegrano III turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Górzycy w tenisie stołowym.  W zawodach udział wzięło  18 pingpongistów.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

KATEGORIA: KOBIETY (OPEN)
1. Koryzna Klaudia  – 20pkt
2. Koryzna Roksana – 17pkt
3. Naumowicz Dorota – 15pkt
KATEGORIA: mężczyźni 31 - 54 lat
1. Misiukiewicz Arkadiusz – 20pkt
2. Rogowski Mirosław – 17pkt
3. Ciulkiewicz Mirosław – 15pkt
KATEGORIA: mężczyźni 55 lat i powyżej
1. Marcinkiewicz Krzysztof – 20pkt
2. Walczak Zenon – 17pkt
3. Borkowiak Jerzy  – 15pkt

Ostatni  turniej, jednocześnie podsumowanie rozgrywek, zaplanowano na 
02 marca 2018r. godz. 16.30. Zapraszamy.

Czytaj całość…
 
Dzień babci i dziadka ! :)
„Był taki dzień, gdy wnukowie i wnuczki,
Spotkali się, by poznać magiczne dziadków sztuczki.
W sekrecie, bez strachu,
Patrzyli przez lornetki, leżąc na dachu.
Chcieli jak najszybciej przekonać się sami,
Czy babcia i dziadek są czarodziejami.”

Tym dniem był 25 styczeń 2018 r. Właśnie wtedy dzieci z Pracowni Edukacji Kulturalnej zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków aby w szczególny sposób uczcić dzień babci i dziadka. Dzieci przygotowały szereg niespodzianek. Zaprezentowany program artystyczny pt. „Czy babcia i dziadek są czarodziejami ?”, dał wiele radości oraz wzruszeń zaproszonym gościom. Szczególnie występ „Babuszek” rozbawił publiczność Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki obdarowały swoich bliskich własnoręcznie ozdobionymi laurkami oraz prezentami. 
Ten dzień zostanie długo w naszej pamięci mamy nadzieję, że również babcie i dziadkowie będą go miło wspominać.

Przygotowała: Katarzyna Dubec-Sadowska
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 23 - 33 z 1021