Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Aktualności
I Edycja GRAND PRIX w tenisie stołowym - wyniki!

W piątek 17.11.2017r. w godzinach popołudniowych rozegrano I turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Górzycy w tenisie stołowym.  W zawodach udział wzięło  25 pingpongistów.


Czytaj całość…
 
Konkurs Recytatorskiego Poezji Patriotycznej za Nami!

 

 Pragnąć uczcić Narodowe Święto Niepodległości, Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zorganizował Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który odbył się 14 listopada. Uczczono odzyskanie niepodległości poprzez przypomnienie wspaniałej polskiej poezji, która od wieków zachęcała do walki, wspierala dobrym słowem, kształtowała postawy obywatelsko-patriotyczne, w niej szukano pocieszenia i otuchy w najbardziej dramatycznych momentach historii Polski.  

        Do konkursu zgłosiło się 37 uczestników z 4 kategorii wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III, IV-VII oraz gimnazjaliści. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy zgłoszeli podeszli do wyboru prezentowanego utworu bardzo rzetelnie, co podkreślała wielokrotnie komisja konkursowa. Jury podkreśliło również, że poziom młodych recytatorów był brdzo wysoki,a wybór laureatów naprawdę trudny. 

         Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i oraz przepiękne nagrody książkowe. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Małgorzata Gniewczyńska,  dziękując wszystkim za udział w konkursie zaprosiła już na obchody 100-lecia odzyskana niepodległości, które będą miały miejsce w roku 2018.

 

   

Wyniki konkursu poniżej

Czytaj całość…
 
Jesienne Spotkanie z Poezją (foto)


Zgodnie z tradycją ,rokrocznie  Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka  w Górzycy organizują „Jesienne Spotkanie z Poezją”. W gościnnych murach Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki spotkali się mieszkańcy Gminy, oraz czytelnicy  naszej Biblioteki. Na początek spotkania powitano zaproszonych  gości oraz artystów. W jesienno-poetycki wieczór wprowadził nas uczeń Szkoły podstawowej Antoś Guzenda , który wykonał dwa utwory” „Bieszczadzkie Anioły”, oraz „Moje morze”. A jego młodszy kolega Franciszek Żuk utwór  muzyczny „Tańcowała  Jesień .W atmosferze  ciepła miłego klimatu  wysłuchaliśmy utwory poetyckie w wykonaniu Aleksandry Pilarskiej, Honoraty Knap, Dominiki Urbanek, Wiktorii Grzywacz przygotowanych przez  nauczyciela panią Joannę Michałowską. Uczennica Nicol Urban wprowadziła nas  w pokaz mody jesiennej  przygotowanej przez panią .Edytę Kozłowską wykonaniu uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej w Górzycy. Nie zabrakło przepięknych fotografii, których autorką jest pani Dorota  Łajło- Broniec jest to cykl” Drzewo ławeczka”. Pani Dorota  pisze także wiersze zaprezentowała jeden  z nich. W programie wystąpił duet  Elżbieta Jaworska oraz Jakub Chajec. Na koniec zaproszono gości na pyszne domowe ciasto W tle muzyki podziękowano wszystkim tym, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo w organizacji spotkania. Jeszcze raz wielkie dziękuję w ich kierunku.

Czytaj całość…
 
Festiwal Aniołów Górzyca' 2017


 
Koncert 99 LAT NIEPODLEGŁOŚCI
Proboszcz Parafii wraz z Wójtem Gminy Górzyca 
serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców 
na Koncert Kwartetu smyczkowego „Con Amabile”, 
który odbędzie się  w Kościele pw. Matki łaski Bożej w Górzycy 
w niedzielę 19 listopada 2017 r. o godz. 15:30. 
Czas trwania koncertu ok. 80 minut.

Koncert pod nazwą „99 LAT NIEPODLEGŁOŚCI„ jest podróżą w czasie, od najstarszej polskiej pieśni „Bogurodzicy”, poprzez „Mazurek Dąbrowskiego”, pieśni legionowe: „O mój rozmarynie”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Rozkwitały pąki białych róż”, także pieśń „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, słynne „Czerwone maki na Monte Cassino”, czy „Warszawskie dzieci”, a skończywszy na utworze „Żeby Polska była Polską”. W programie znajdzie się również kilka melodii z polskich filmów, bogatych w wątki patriotyczne. Koncert wzbudza wiele wzruszeń i łez na twarzach słuchaczy. Bywa, że podczas koncertu niektóre utwory publiczność wysłuchuje w powadze, na stojąco … Autorką aranżacji jest skrzypaczka kwartetu „Con Amabile” - Daria Krzysztoń.


Zapraszamy serdecznie


 
GRAND PRIX w tenisie stołowym


 
Anioły zostają w Górzycy! (załączniki)

Regulamin Festiwalu Aniołów z załącznikami do pobrania poniżej. Kliknij w dany załącznik i pobierz!

>> > regulamin < <<

>> > metryczka < <<

>> > karta zgłoszeń < <<
 
Jesienne spotkanie z poezją
 
Zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim

Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy serdecznie zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.

Regulamin i Karta zapisu:

 
"Przerwa na wspólne czytanie" zagłosuj na Naszą bibliotekę!

Informujemy, że nasza biblioteka została zgłoszona do akcji „Przerwa na wspólne czytanie. Kinder mleczna kanapka”.
Więcej o akcji można poczytać tutaj, a na głosowanie na nas zapraszamy od 2 do 31 października. Dzięki aktywnemu głosowaniu mamy szansę wygrać fajne nagrody -250 książek i pufy do wspólnego czytania!
Możesz zagłosować bez rejestracji, logując się przez konto na FB, 
głosuj między 2 a 31 października br. ,
codziennie możesz oddać jeden głos.

https://www.wspolneczytanie.pl/
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast. » koniec »»

Pozycje :: 111 - 121 z 1081