Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Aktualności
27 Finał WOŚP 2019


POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE……..
Pod takim hasłem 13 stycznia 2019r. po raz kolejny przyłączyliśmy się do organizacji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagraliśmy wspólnie dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wspólne orkiestrowe granie rozpoczęło się o godz. 15.00. 
Jako pierwsza wystąpiła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czarnowie , następnie najmłodsi mieszkańcy - przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej i Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Górzycy. Występy przeplatane były układami tanecznymi dzieci ze Szkoły Tańca ,,Quest” w Kostrzynie nad Odrą. Główną atrakcją wieczoru okazał się wyjątkowy spektakl przy użyciu światła LEDshow i ognia FIREshow . Program zakończyła szalona zabawa przy porywającej muzyce Zumba Fitnes. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z kreatywnych zajęć plastycznych na „wyspie malucha”
W czasie trwania programu artystycznego można było odwiedzić stoiska gastronomiczne znajdujące się na holu Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Gminny Ośrodek Kultury przygotował pyszne pierogi, bigos, popcorn, słodką watę cukrową i ciepłe napoje. Natomiast Szkoła Podstawowa w Górzycy i Koło Gospodyń Wiejskich z Pamięcina raczyły nas pysznymi i kolorowymi słodkościami w postaci ciast, babeczek i ciasteczek. Swoje stoisko informacyjne przygotowali również NZOZ Medyk s.c. Państwo Małgorzata i Michał Przemyscy, na którym można było uzyskać wiele cennych porad zdrowotnych, zmierzyć sobie ciśnienie krwi, poziom cukru oraz wykonać spirometrię.
Niesłabnącą od lat popularnością cieszyła się loteria fantowa ,,Serduszko szczęścia”, gdzie każdy z ponad 600 losów wygrywał oraz licytacja gadżetów wśród których najwyższą cenę osiągnął voucher na rejs statkiem po Odrze, voucher na zabiegi pielęgnacyjne w Instytucie Urody Beauty oraz voucher na plenerową sesję zdjęciową. Uczestnicy licytacji chętnie rywalizowali o gadżety z logo WOŚP podarowane przez Sztab Jurka Owsiaka i wiele innych przekazanych na licytację.
Na koniec orkiestrowego grania nie zabrakło symbolicznego światełka do nieba.

Dzięki otwartym sercom ludzi zebraliśmy 15 817,21 zł . i 15euro.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim, którzy tego dnia byli z nami.

Zapraszamy na kolejny finał WOŚP już za rok!!!
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury
   
   
 
GRAND PRIX GÓRZYCY W TENISIE STOŁOWYM 2018/2019 II TURNIEJ

W piątek 04 stycznia 2019r.  rozegrano II turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Górzycy w tenisie stołowym.  
W zawodach udział wzięło  18 pingpongistów, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. 
WYNIKI:
KATEGORIA: KOBIETY (OPEN)
1. Koryzna Klaudia  – 20pkt
2. Koryzna Roksana – 17pkt
3. Skorupska Weronoka – 15pkt
KATEGORIA: MĘŻCZYŹNI do 30 lat
1. Dybka Bartosz  – 20pkt
2. Czarnogrecki Oskar – 17pkt
3. Poznański Maciej – 15pkt
KATEGORIA: mężczyźni 31 - 54 lat
1. Ciulkiewicz Mirosław – 20pkt
2. Kostyszak Stanisław – 17pkt
3. Tomczak Robert – 15pkt
KATEGORIA: mężczyźni 55 lat i powyżej
1. Cybulski Zbigniew – 20pkt
2. Walczak Zenon – 17pkt
3. Borkowiak Jerzy  – 15pkt
Przypominamy, iż w całym cyklu rozgrywamy cztery  turnieje, z czego trzy najlepsze wyniki brane są pod uwagę w klasyfikacji końcowej.
Termin III turnieju zaplanowano na  piątek, 01 lutego 2019r.  
Początek godzina 16.30. Zapraszamy. 
Czytaj całość…
 
Serdecznie zapraszamy na 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
     
 
Dominika dwa razy na podium Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Poznaniu!

Trwa świetna passa zawodniczki GKT Smecz Górzyca Dominiki Podhajeckiej. Po udanych Mistrzostwach Polski Młodziczek dwunastolatka postanowiła wystąpić w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 14-u na kortach AZS Poznań.
Ze względu na niski ranking w tej kategorii wiekowej i zmianę planów startowych Dominika kolejny raz musiała liczyć na dziką kartę, tym razem od organizatora. Los chciał, iż w pierwszej rundzie zawodów lubuszanka na przestrzeni niecałego tygodnia znowu wylosowała Nelli Witkowską, zawodniczkę Akademii Tenisowej MASTERS Radom, sklasyfikowaną 99 pozycji wyżej w rankingu U14 PZT! Dominika kolejny raz pokazała świetny, ofensywny tenis i ogromną wolę walki wygrywając pierwszego seta i jak się okazało całe spotkanie 6:4, gdyż rywalka do drugiej partrii nie wyszła zgłaszając kontuzję. 
Po wyeliminowaniu zawodniczki rozstawionej z nr 2 w zawodach na Dominikę czekała kolejna wymagająca rywalka - Joanna Strzelecka (Toruńska Akademia Tenisowa), która świetnie rozegrała pierwszego seta ogrywając niespodziewanie naszą reprezentantkę 6:2. Od tego momentu Dominika mocno podkręciła tempo i rywalka zdołała ugrać w kolejnych dwóch setach tylko jednego gema. Mecz zakończył się zwycięstwem Dominiki 2:6, 6:0, 6:1.
W ćwierćfinale na Dominikę czekała koleżanka z kadry Polski Skrzatek - Martyna Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk). Po emocjonującym meczu stojącym na wysokim poziomie sportowym triumfowała nasza reprezentantka 6:4, 6:4.
Wydawało się, że po ograniu Martyny - swojej częstej partnerki deblowej Dominice otworzyła się droga do finału zawodów i jest ona faworytką kolejnego meczu z Martyną Piechowicz (KS AZS AWF Wrocław), z którą lubuszanka już wcześniej wygrywała. Niestety zawody znowu skończyły się dla dwunastolatki pechowo. Na samym początku meczu półfinałowego Dominika poczuła ból w prawym achillesie uniemożliwiający bieganie po korcie dlatego przy stanie 1:3 w pierwszym secie, aby nie pogłębiać kontuzji oddała spotkanie, tym bardziej że przez niską temperaturę panującą pod starymi „balonami” była już mocno przeziębiona. Szkoda.
Wcześniej Dominika grała również w grze podwójnej w parze z Julią Wartecką (Park Tenisowy Olimpia Poznań). Nasze dziewczyny w ćwierćfinale pewnie (6:1, 6:1) pokonały Marię Kudzin i Antoninę Maćkowiak (obie AZS Poznań). W półfinale niestety nie dały rady parze rozstawionej z nr 2 - Julia Chodkowska (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) i Martyna Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) przegrywając 1:6, 6:7 (5) zajmując 3 miejsce w turnieju.
Dwa brązowe medale dwunastolatki w ogólnopolskiej rywalizacji PZT do lat czternastu to świetny wynik, tym bardziej że uzyskany na najmniej lubianej wolnej mączce, a  Dominikę w singlu pokonała … kontuzja i mogło być jeszcze lepiej. Z powodu urazu lubuszanka nie wystąpi w najbliższym planowanym turnieju Kadetek (do lat 16-u) w Sobocie k. Poznania. 
Wyjazd na zawody OTK Młodziczek AZS Poznań był współfinansowany przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. 

Czytaj całość…
 
Serdecznie zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY


   
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 

 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji GRAND PRIX w tenisie stołowym!!!


 
Anioły mają duszę anielską, tęsknią, kochają ,czują i na wędrówkę ziemską, raz w roku przylatują...

 5 i 7 grudnia 2018r. zawitały   w  Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy . Pierwszy dzień  tradycyjnie należał do  najmłodszym uczestników festiwalu  czyli kategorii I-przedszkola i zerówki oraz II- uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski. Występy małych aniołków  poprzedziło wręczenie nagród za prace plastyczne i techniczne,  których na tegoroczny festiwal wpłynęło łącznie ok 300. Niebywałą atrakcją dla dzieci był muzyczny program świąteczny o przesłaniu anielskim przygotowany specjalnie z okazji Festiwalu Aniołów, po którym wręczono nagrody za wykonane piosenki i scenki o tematyce anielskiej. Nie był to koniec atrakcji dla naszych milusińskich tego dnia. O godz. 17.00 rozpoczęło się „Spotkanie z Mikołajem” i „Zimowy koncert stwora Głodomora”,  podczas którego Głodomory wraz z dziećmi wyruszyły w podróż, aby dowiedzieć się skąd bierze się zima, jak się powinno zdrowo spędzać święta oraz gdzie podział się Święty Mikołaj. Pośród znanych i lubianych postaci, pojawili się między innymi nowi bohaterowie z Krainy Lodu, inspirowani bałwankiem Olafem czy Księżniczką Elzą, zabawne leśne skrzaty, a także sama Pani Zima oraz długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.
Drugi dzień festiwalu to anielskie zmagania w kategoriach III– uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, IV–  uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich oraz V– dorośli.  Na scenie obejrzeliśmy łącznie 17 solistów i 7 zespołów.
Po raz piąty  wręczono  nagrodę dla "Lokalnego Anioła". Celem konkursu, który towarzyszy  festiwalowi  jest promowanie osób realizujących działania prospołeczne na rzecz środowiska lokalnego, wyróżniających się aktywnością i podejmowaniem inicjatyw o charakterze społecznym i obywatelskim. Do tegorocznej edycji zgłoszono dwie  kandydatury:  ks. Czesława Grzelaka proboszcza Parafii pw. Matki Łaski  Bożej w Górzycy i  pani Marii  Palmowskiej emerytki z Radówka, Radnej Gminy Górzyca ubiegłej i obecnej kadencji. 
Głosować można było poprzez portal społecznościowy facebook, wysyłając  maila lub osobiście oddając głos za pomocą karty do głosowania. W głosowaniu udział wzięło 190  osób. Tytuł „Lokalnego Anioła” decyzją głosujących zdobywając 136 głosów otrzymał  ks. Czesław Grzelak proboszcz Parafii pw. Matki Łaski  Bożej w Górzycy.
Wśród głosujących zostały wylosowane 3 osoby , które otrzymały upominki-niespodzianki. 
Wielką atrakcją drugiego dnia festiwalu był fantastyczny 30 minutowy pokaz taneczny, przeplatany zapowiedziami w wykonaniu członków Spółdzielni Socjalnej Żywioły i Studia Tańca Bohema ze Słubic pod kierownictwem Pana Henryka Lecheta. Tancerze zaprezentowali  tańce towarzyskie : standardowe i latynoamerykańskie oraz duety nowoczesne.
Podczas festiwalu tradycyjnie można było obejrzeć nagrodzone prace plastyczne i techniczne we wszystkich kategoriach, napić się aromatycznej kawy i herbaty, zjeść lukrowane ciasteczko, słodką watę cukrową w „Cafe aniołek” lub posilić się pierożkami, bigosem i ciepłą zupą  pomidorową w „Anielskiej kuchni”.
Dwunastą edycję festiwalu  patronatem honorowym objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Wójt Gminy Górzyca Robert Stolarski.
 Patronat medialny nad festiwalem sprawowali: TVP 3 Gorzów Wlkp., Gazeta Lubuska, słubicki portal informacyjny  Słubice24.pl,  telewizja HTS Słubice oraz miesięcznik regionalny Pogranicze Lubuskie.

Naszą imprezę udało się zrealizować między innymi dzięki anielskim sercom naszych sponsorów. Z tego miejsca kierujemy podziękowania:
Dla Pana Roberta Stolarskiego- Wójta Gminy Górzyca
Dla Pana – Leszka Bajona- Starosty Powiatu Słubickiego
Dla Pani Edyty Staniszewskiej – dyrektora Oddziału  GBS w Barlinku
Dla Pana Bartłomieja Kaszkowiaka – Piekarnia „BARTEK” w Górzycy
Dla Pani Joanny Maczulis- Prezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia „Humanitas”
Dla Pani Ireny Ambroziak- Sołtys wsi Górzyca wraz z Radą Sołecką
Dla Pana  Bogusława  Pietrowa- RSP Golice
Dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach
Dla Delikatesów Centrum w Górzycy
Dla Pani Danuty Wróbel i Pani Elżbiety Kołodziej
Czytaj całość…
 
Mikołajki ze Stworami Głodomorami.


W Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy już 5 grudnia świętowaliśmy Mikołajki. Wraz ze Św. Mikołajem gościliśmy na naszej scenie zespół animatorów o nazwie ,,Stwory Głodomory", który zaprezentował nam rewelacyjny koncert w świąteczno-zimowej oprawie. Głodomory wraz z dziećmi wyruszyli w podróż, by dowiedzieć się skąd bierze się zima, jak powinno zdrowo spędzać święta oraz gdzie podział się Św. Mikołaj? Tuż po koncercie przywitaliśmy niezwykłego gościa - Św. Mikołaja, który wręczał dzieciom prezenty!
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 1105