Aktualności
Zapraszamy

 
W Gminnym Centrum Informacji w Górzycy odbywa się bezpłatne szkolenie z języków obcych
.Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych lektorów i to właśnie oni sprawią, że nauka języka obcego w Centrum Informacji będzie przyjemnością. Z zajęć korzystają osoby w wieku 25-64 lata zamieszkujące, pracujące na terenie województwa lubuskiego. Jest to Projekt „Zdobądź kwalifikacje językowe lub cyfrowe-kursy językowe i ICT dla mieszkańców województwa lubuskiego” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” Uczestnicy otrzymali darmowe materiały dydaktyczne, podejście do międzynarodowego egzaminu, zaświadczenie i certyfikat bez dodatkowych opłat. Poczęstunek ,komfortowe warunki ,szkolenie w małych grupach co umożliwia nabycie nowych umiejętności i kwalifikacji. Życzymy wszystkim uczestnikom zdobycia jak najwięcej wiedzy i zdania Certyfikatu.

Czytaj całość…
 
Baby ach te baby- za nami kolejna edycja Integracyjnego Spotkania Kobiet

Anglojęzyczne hity w swingowej aranżacji i polskie utwory ze "starego kina" w wykonaniu zespołu Retro hobby band - tak bawiły się kobiety na kolejnej edycji Integracyjnego Spotkania Kobiet w stylu retro w Górzycy. Patronat honorowy nad imprezą objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak. Patronat medialny sprawowali: „Gazeta Lubuska”, „Pogranicze Lubuskie”, HTS Słubice, Słubice24.
Uroczystego powitania wszystkich przybyłych Pań dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska, życzenia Paniom złożyli Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, Józef Wrocławski przedstawiciel Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kostrzynie nad Odrą oraz Przewodnicząca Powiatowej Rady Kobiet Pani Kazimiera Jakubowska, przedstawiając pokrótce priorytety działalności PRK, która zainaugurowała swoją działalność 8 marca br. w Starostwie Powiatowym w Słubicach.
W przerwie pierwszej części koncertu Panie zaproszone zostały na poczęstunek w postaci „swojskiego stołu” gdzie skosztować mogły pajdy chleba ze smalcem, domowych kiszonek, „zimnych nóżek” oraz specjalnie przygotowanych na tę okazję tradycyjnych wędzonek. Super atrakcją okazała się oblegana przez Panie Fotobudka - budki.com.pl, gdzie po wypożyczeniu rekwizytów z „Szafy retro” mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia opatrzone logo imprezy.
Zanim zespół Retro Hobby Band porwał Panie po raz kolejny do wspólnej zabawy i wspólnego śpiewania tradycyjnie rozlosowano upominki- niespodzianki.
Od ośmiu lat Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy w trosce o zdrowie mieszkanek gminy zabiega o mammobus. Podczas trwania imprezy można było wykonać badania mammograficzne, w ramach profilaktyki raka piersi, w podstawionym przez NZOZ "Diagnostyk" z Zielonej Góry mammobusie. Z badań skorzystało 51 kobiet.

Dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym Paniom i zapraszamy za rok na kolejną IX edycję Integracyjnego Spotkania Kobiet.

Wioletta Sitko - Wrótniak
Czytaj całość…
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!


 
Nagroda dla Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy
 
W dniu 2 marca 2019r. na uroczystej Gali Piłkarskiego Lauru w ramach Ogólnopolskiego Programu Piłkarski Laur, która odbyła się w Kostrzynie nad Odrą pani Małgorzata Gniewczyńska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy odebrała nagrodę przyznaną w kategorii Impreza Roku 2018 Torneo Lubuskie Młodzików w Górzycy.
Bardzo serdecznie dziękujemy za dostrzeżenie naszego wkładu w przygotowanie zmagań piłkarskich. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym klubom, trenerom i dziękujemy sponsorom.

Agnieszka Bańka
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do Pracowni Edukacji Kulturalnej 2019/2020


 
PODSUMOWANIE GRAND PRIX GÓRZYCY W TENISIE STOŁOWYM 2018/2019


W piątek 22 lutego 2019r.  rozegrano FINAŁOWY turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Górzycy w tenisie stołowym.  
W zawodach udział wzięło  31 pingpongistów, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
KATEGORIA: chłopcy (żacy)
1. Czarnogrecki Wiktor  
2. Krzyżanowski Szymon
3. Horbejczuk Oskar
KATEGORIA: dziewczęta (żaczki)
1. Grobelna Lena 
2. Kucharczyk Oliwia 
3. Jaworska Amelia
KATEGORIA: KOBIETY (OPEN)
4. Koryzna Klaudia  
5. Koryzna Roksana 
6. Skorupska Weronika 
KATEGORIA: MĘŻCZYŹNI do 30 lat
1. Dybka Bartosz
2. Dębczyński Rafał 
3. Czarnogrecki Oskar
KATEGORIA: mężczyźni 31 - 54 lat
1. Tomczak Robert
2. Ciulkiewicz Mirosław
3. Urbański Krzysztof
KATEGORIA: mężczyźni 55 lat i powyżej
1. Cybulski Zbigniew 
2. Walczak Zenon 
3. Borkowiak Jerzy 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary z rąk Pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy – Małgorzaty Gniewczyńskiej. 
Ponadto wyróżniono najmłodszego uczestnika zawodów – Szymona Wianeckiego  oraz najstarszego – Franciszka Marfiewicza. Pamiątkową statuetkę otrzymał  współorganizator zawodów – Robert Wojtczak. Dyplomy uznania i podziękowanie za pracę z młodzieżą skierowano do Krzysztofa Urbańskiego i Henryka Grabowskiego.
Dziękujemy wszystkim rodzicom i sympatykom tenisa stołowego za wytrwałość i wsparcie. Do zobaczenia jesienią br., kiedy ruszy kolejna edycja naszych zawodów.

Czytaj całość…
 
Zapraszamy!

 
Bal karnawałowy w Pracowni Edukacji Kulturalnej.
Dnia 21 lutego Pracownia Edukacji Kulturalnej zmieniła się w wielką salę balową. Na uroczystość przybyli; piraci,księżniczki,superbohaterowie,policjanci,piłkarze,króliczki i kotki. Dzieci brały udział w konkursach ,tańczyły i podjadały słodkości. Wszystkim gościom dopisywał humor , a uśmiech nie schodził im z twarzy.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 1134