Podsumowanie wyjazdu Dominiki na Tennis Europe do Chorwacji i Słowenii
Przypomnijmy, iż tenisistka GKT Smecz Górzyca Dominika Podhajecka wywalczyła 3 miejsce w grze podwójnej w swoim debiucie w Tennis Europe do lat 16 na przepięknym obiekcie Tenis Centar PUNTA na chorwackiej wyspie Lošinj. Najmłodsza zawodniczka turnieju ADRIATIC CUP wystąpiła w deblu u boku Julii Chodkowskiej (MTC Warszawa), a w pokonanym polu nasze reprezentantki zostawiły faworyzowane i starsze pary z Włoch i Chorwacji. Po udanym starcie w miejscowości Veli Lošinj Dominika przeniosła się do Portoroz w Słowenii na Tennis Europe do lat 14-u. Zawody MARINA SR OPEN nie były niestety szczęśliwe dla naszej reprezentantki. W grze pojedynczej Dominika po dramatycznym meczu musiała uznać wyższość Nikoli Koprivovej z Czech. To był mecz, który na pewno na długo pozostanie w pamięci. Już na same jego rozpoczęcie nasza zawodniczka musiała bardzo długo czekać, a ze względu na zmianę kwatery w innej miejscowości nie było możliwości, tak jak w przypadku rywalki powrotu do hotelu. Mimo długiego oczekiwania w upale ten pojedynek rozpoczął się bardzo udanie dla podopiecznej trenerów Marcina Pagóra i Daniela Podhajeckiego. Dominika wygrała 2 pierwsze gemy bez straty punktu i w trzecim prowadziła już 40:0. Wówczas rywalka po raz pierwszy skutecznie wybiła z rytmu naszą reprezentantkę nie tylko wywołując aut przy ataku Dominiki, ale jak się okazało ku naszemu ogromnemu zdziwieniu zmieniając wynik w gemie na 40:15 dla …siebie, gdzie wcześniej nie zdobyła jeszcze punktu. Niestety rywalce udało się odebrać pewność gry Dominiki i po długiej przerwie, dyskusjach z sędziną i cofnięciem wyniku w gemie do stanu, w którym obie zawodniczki były zgodne Czeszka wygrała tego i kolejnego gema. Zamiast 3:0 bez straty punktu było 2:2. Na szczęście Dominika znowu zaczęła skuteczniej atakować i returnować wygrywając kolejne 4 gemy z rzędu zamykając pierwszego seta (6:2). Niestety Dominika zaczęła się źle czuć, czego oczywiście na początku nie chciała okazać rywalce. Od 0:1 w drugim secie prowadziła jeszcze 2:1 i 3:2. Decydująca w meczu okazała się chyba sporna piłka wywołana przez rywalkę w szóstym gemie gdzie Dominika miała nawet przewagę na 4:2. Niestety oponentce znowu udało się wybić naszą tenisistkę z rytmu, a bóle brzucha spowodowały, że zawodniczka Smecza nie miała siły atakować skutecznie broniącej się Czeszki, która wygrała tego seta 6:3 i prowadziła już 5:0 w trzeciej decydującej partii. W tym momencie Dominika jeszcze raz zerwała się do walki wygrywając 3 kolejne gemy. Wydawało się, że da radę wyrównać, ale ból się nasilił, a przy stanie 3:5 sędzina nie pozwoliła na przerwę medyczną. Ostatecznie reprezentantka Czech wygrała kolejnego gema i całe spotkanie 2:6, 6:3, 6:3. W grze podwójnej partnerką Dominiki była Słowenka Ivona AHCAN. Nasze dziewczyny miały wolną pierwszą rundę i czekały na rozstrzygnięcie pojedynku Milana DEJANOVIC (Australia) i Elizabeth IVANOV (Nowa Zelandia) - Marijana ILIC i Iva JANKOVIC (obie Chorwacja), który na swoją korzyść rozstrzygnęły te pierwsze (7:5, 6:2). Wyspiarki z drugiej półkuli świata lepiej weszły w pojedynek z Dominiką i Ivoną prowadząc 2:0, ale to Europejki wygrały 6 kolejnych gemów z rzędu, wygrywając pierwszego seta. Wydawało się, że nasze dziewczyny pójdą za ciosem, ale jak to często, szczególnie w deblu dziewcząt bywa, sytuacja się odmieniła i w drugim secie to wyspiarki od początku prowadziły. Dominika i Ivona ciągle goniły, ale za każdym razem kiedy dochodziło do wyrównania rywalki obejmowały ponownie prowadzenie. Przy stanie 3:5 nasze przeciwniczki miały pierwsze piłki setowe, ale polsko-słoweński duet znowu opanował sytuację, doprowadzając najpierw do stanu 4:5, a potem 5:5. Złota piłka zadecydowała niestety, że to rywalki kolejny raz objęły prowadzenie 5:6 i znowu dziewczyny walcząc o każdą piłkę doprowadziły do remisu 6:6 i jak się okazało niezwykle dramatycznego tie breaka. Niestety presji w tej części meczu nie wytrzymała starsza partnerka lubuszanki i rywalki od początku prowadziły doprowadzając do kolejnych piłek setowych. Nasze zawodniczki obroniły kolejne 4 piłki setowe, ale ani razu nie miały piłki meczowej, a dwa ostatnie zagrania rywalek trafiły w linię i w tie breaku granym do 7 punktów ostatecznie 10:12 dla wyspiarek i remis 1:1. Niestety w decydującym super tie braku również para z Australii i Nowej Zelandii prowadziła od początku i pokonała nasze reprezentantki 10:7. Ostateczny wynik 6:2, 6:7 (10:12), 7:10. Mamy nadzieję, że tak cenne doświadczenia z turniejów w Chorwacji i Słowenii zaprocentują w przyszłości. Warto również dodać, że starsza i wyżej notowana w rankingu TE koleżanka ze Słowenii doceniła grę Dominiki, proponując wspólną grę deblową przy najbliższej okazji. Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Turniej Tennis Europe ADRIATIC CUP U16 oraz TE MARINA SR OPEN U14. Dziękujemy. Dziękujemy również firmie TOP UBEZPIECZENIA ze Słubic za całoroczne ubezpieczenie Dominiki.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »