Baby ach te baby- za nami kolejna edycja Integracyjnego Spotkania Kobiet

Anglojęzyczne hity w swingowej aranżacji i polskie utwory ze "starego kina" w wykonaniu zespołu Retro hobby band - tak bawiły się kobiety na kolejnej edycji Integracyjnego Spotkania Kobiet w stylu retro w Górzycy. Patronat honorowy nad imprezą objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak. Patronat medialny sprawowali: „Gazeta Lubuska”, „Pogranicze Lubuskie”, HTS Słubice, Słubice24.
Uroczystego powitania wszystkich przybyłych Pań dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska, życzenia Paniom złożyli Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, Józef Wrocławski przedstawiciel Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kostrzynie nad Odrą oraz Przewodnicząca Powiatowej Rady Kobiet Pani Kazimiera Jakubowska, przedstawiając pokrótce priorytety działalności PRK, która zainaugurowała swoją działalność 8 marca br. w Starostwie Powiatowym w Słubicach.
W przerwie pierwszej części koncertu Panie zaproszone zostały na poczęstunek w postaci „swojskiego stołu” gdzie skosztować mogły pajdy chleba ze smalcem, domowych kiszonek, „zimnych nóżek” oraz specjalnie przygotowanych na tę okazję tradycyjnych wędzonek. Super atrakcją okazała się oblegana przez Panie Fotobudka - budki.com.pl, gdzie po wypożyczeniu rekwizytów z „Szafy retro” mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia opatrzone logo imprezy.
Zanim zespół Retro Hobby Band porwał Panie po raz kolejny do wspólnej zabawy i wspólnego śpiewania tradycyjnie rozlosowano upominki- niespodzianki.
Od ośmiu lat Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy w trosce o zdrowie mieszkanek gminy zabiega o mammobus. Podczas trwania imprezy można było wykonać badania mammograficzne, w ramach profilaktyki raka piersi, w podstawionym przez NZOZ "Diagnostyk" z Zielonej Góry mammobusie. Z badań skorzystało 51 kobiet.

Dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym Paniom i zapraszamy za rok na kolejną IX edycję Integracyjnego Spotkania Kobiet.

Wioletta Sitko - Wrótniak


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »