27 Finał WO¦P 2019!

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE……..
Pod takim hasłem 13 stycznia 2019r. po raz kolejny przył±czyli¶my się do organizacji 27 Finału Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy. Zagrali¶my wspólnie dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wspólne orkiestrowe granie rozpoczęło się o godz. 15.00. 

Jako pierwsza wyst±piła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czarnowie , następnie najmłodsi mieszkańcy - przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej i Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Górzycy. Występy przeplatane były układami tanecznymi dzieci ze Szkoły Tańca ,,Quest” w Kostrzynie nad Odr±. Główn± atrakcj± wieczoru okazał się wyj±tkowy spektakl przy użyciu ¶wiatła LEDshow i ognia FIREshow . Program zakończyła szalona zabawa przy porywaj±cej muzyce Zumba Fitnes. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z kreatywnych zajęć plastycznych na „wyspie malucha”
W czasie trwania programu artystycznego można było odwiedzić stoiska gastronomiczne znajduj±ce się na holu Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Gminny O¶rodek Kultury przygotował pyszne pierogi, bigos, popcorn, słodk± watę cukrow± i ciepłe napoje. Natomiast Szkoła Podstawowa w Górzycy i Koło Gospodyń Wiejskich z Pamięcina raczyły nas pysznymi i kolorowymi słodko¶ciami w postaci ciast, babeczek i ciasteczek. Swoje stoisko informacyjne przygotowali również NZOZ Medyk s.c. Państwo Małgorzata i Michał Przemyscy, na którym można było uzyskać wiele cennych porad zdrowotnych, zmierzyć sobie ci¶nienie krwi, poziom cukru oraz wykonać spirometrię.
Niesłabn±c± od lat popularno¶ci± cieszyła się loteria fantowa ,,Serduszko szczę¶cia”, gdzie każdy z ponad 600 losów wygrywał oraz licytacja gadżetów w¶ród których najwyższ± cenę osi±gn±ł voucher na rejs statkiem po Odrze, voucher na zabiegi pielęgnacyjne w Instytucie Urody Beauty oraz voucher na plenerow± sesję zdjęciow±. Uczestnicy licytacji chętnie rywalizowali o gadżety z logo WO¦P podarowane przez Sztab Jurka Owsiaka i wiele innych przekazanych na licytację.
Na koniec orkiestrowego grania nie zabrakło symbolicznego ¶wiatełka do nieba.

Dzięki otwartym sercom ludzi zebrali¶my 15 817,21 zł . i 15euro.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim, którzy tego dnia byli z nami.

Zapraszamy na kolejny finał WO¦P już za rok!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »