Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Anioły mają duszę anielską, tęsknią, kochają ,czują i na wędrówkę ziemską, raz w roku przylatują...

 5 i 7 grudnia 2018r. zawitały   w  Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy . Pierwszy dzień  tradycyjnie należał do  najmłodszym uczestników festiwalu  czyli kategorii I-przedszkola i zerówki oraz II- uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski. Występy małych aniołków  poprzedziło wręczenie nagród za prace plastyczne i techniczne,  których na tegoroczny festiwal wpłynęło łącznie ok 300. Niebywałą atrakcją dla dzieci był muzyczny program świąteczny o przesłaniu anielskim przygotowany specjalnie z okazji Festiwalu Aniołów, po którym wręczono nagrody za wykonane piosenki i scenki o tematyce anielskiej. Nie był to koniec atrakcji dla naszych milusińskich tego dnia. O godz. 17.00 rozpoczęło się „Spotkanie z Mikołajem” i „Zimowy koncert stwora Głodomora”,  podczas którego Głodomory wraz z dziećmi wyruszyły w podróż, aby dowiedzieć się skąd bierze się zima, jak się powinno zdrowo spędzać święta oraz gdzie podział się Święty Mikołaj. Pośród znanych i lubianych postaci, pojawili się między innymi nowi bohaterowie z Krainy Lodu, inspirowani bałwankiem Olafem czy Księżniczką Elzą, zabawne leśne skrzaty, a także sama Pani Zima oraz długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.
Drugi dzień festiwalu to anielskie zmagania w kategoriach III– uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, IV–  uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich oraz V– dorośli.  Na scenie obejrzeliśmy łącznie 17 solistów i 7 zespołów.
Po raz piąty  wręczono  nagrodę dla "Lokalnego Anioła". Celem konkursu, który towarzyszy  festiwalowi  jest promowanie osób realizujących działania prospołeczne na rzecz środowiska lokalnego, wyróżniających się aktywnością i podejmowaniem inicjatyw o charakterze społecznym i obywatelskim. Do tegorocznej edycji zgłoszono dwie  kandydatury:  ks. Czesława Grzelaka proboszcza Parafii pw. Matki Łaski  Bożej w Górzycy i  pani Marii  Palmowskiej emerytki z Radówka, Radnej Gminy Górzyca ubiegłej i obecnej kadencji. 
Głosować można było poprzez portal społecznościowy facebook, wysyłając  maila lub osobiście oddając głos za pomocą karty do głosowania. W głosowaniu udział wzięło 190  osób. Tytuł „Lokalnego Anioła” decyzją głosujących zdobywając 136 głosów otrzymał  ks. Czesław Grzelak proboszcz Parafii pw. Matki Łaski  Bożej w Górzycy.
Wśród głosujących zostały wylosowane 3 osoby , które otrzymały upominki-niespodzianki. 
Wielką atrakcją drugiego dnia festiwalu był fantastyczny 30 minutowy pokaz taneczny, przeplatany zapowiedziami w wykonaniu członków Spółdzielni Socjalnej Żywioły i Studia Tańca Bohema ze Słubic pod kierownictwem Pana Henryka Lecheta. Tancerze zaprezentowali  tańce towarzyskie : standardowe i latynoamerykańskie oraz duety nowoczesne.
Podczas festiwalu tradycyjnie można było obejrzeć nagrodzone prace plastyczne i techniczne we wszystkich kategoriach, napić się aromatycznej kawy i herbaty, zjeść lukrowane ciasteczko, słodką watę cukrową w „Cafe aniołek” lub posilić się pierożkami, bigosem i ciepłą zupą  pomidorową w „Anielskiej kuchni”.
Dwunastą edycję festiwalu  patronatem honorowym objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Wójt Gminy Górzyca Robert Stolarski.
 Patronat medialny nad festiwalem sprawowali: TVP 3 Gorzów Wlkp., Gazeta Lubuska, słubicki portal informacyjny  Słubice24.pl,  telewizja HTS Słubice oraz miesięcznik regionalny Pogranicze Lubuskie.

Naszą imprezę udało się zrealizować między innymi dzięki anielskim sercom naszych sponsorów. Z tego miejsca kierujemy podziękowania:
Dla Pana Roberta Stolarskiego- Wójta Gminy Górzyca
Dla Pana – Leszka Bajona- Starosty Powiatu Słubickiego
Dla Pani Edyty Staniszewskiej – dyrektora Oddziału  GBS w Barlinku
Dla Pana Bartłomieja Kaszkowiaka – Piekarnia „BARTEK” w Górzycy
Dla Pani Joanny Maczulis- Prezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia „Humanitas”
Dla Pani Ireny Ambroziak- Sołtys wsi Górzyca wraz z Radą Sołecką
Dla Pana  Bogusława  Pietrowa- RSP Golice
Dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach
Dla Delikatesów Centrum w Górzycy
Dla Pani Danuty Wróbel i Pani Elżbiety Kołodziej


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »