Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

KRWIOBUS w Górzycy! 18 sierpnia 2018 r. Kompleks Sportowo-Rehabilitacyjny!

Według statystyk średnio 1 z 10 osób przebywających w szpitalu potrzebuje transfuzji krwi – to lek nie do zastąpienia. Krew w Górzycy będzie można oddać w specjalnym mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zawierającym specjalistyczny sprzęt, który spełnia takie same standardy jak w szpitalach czy przychodniach. O krwiodawców zadba doświadczony personel medyczny. Krwiobus pojawi się na parkingu Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy przy ul. Różanej 41, w godz. 11:00-15:00.

 

Krwiobusy to potoczna nazwa mobilnych punktów poboru krwi. Są to autobusy ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko zarówno od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jak i ich oddziałów terenowych. Natomiast w dużych miastach pozwalają zorganizować zbiórki krwi w dniach wolnych od pracy. Na chwilę obecną w Polsce jest 38 mobilnych punktów poboru krwi z czego aż 19 krwiobusów zostało zakupionych w ramach programu „Zapewnienie samowystarczalności RP w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych”. To właśnie m.in. dzięki nim w 2013 roku przeprowadzono ponad 12 000 akcji wyjazdowych.
Zbiórka krwi towarzyszyć będzie Turniejowi Piłki Nożnej w ramach programu TORNEO Lubuskie połączonemu z Festynem dla dzieci ,,Żegnamy wakacje”.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »