Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Autorzy najpiękniejszych Eko-zajączków nagrodzeni!
Projekt pn. ,,Eko-zajączek wielkanocny” był skierowany do dzieci uczęszczających do Pracowni Edukacji Kulturalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy. Współorganizatorem projektu jest Celowy Związek Gmin-CZG 12, który ufundował nagrody dla wszystkich dzieci, które przygotowały zajączki. W okresie od 1 lutego do 14 marca br. dzieci wraz z rodzicami przygotowywały w domu swoje eko-zajączki, do ich wykonania należało użyć materiałów ekologicznych. Celem tego projektu było pobudzanie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia i ich rodziców, ponowne wykorzystanie odpadów i surowców wtórnych do wspólnej zabawy, rozwijanie wyobraźni i dziecięcej kreatywności, pogłębianie więzi rodzinnych, wspólne spędzanie czasu wolnego, a także kultywowanie tradycji związanej z obchodami Świąt Wielkiej Nocy.
Wśród prac wykonanych przez przedszkolaków pojawiły się zające zarówno wielko-gabarytowe jaki i mini zajączki mieszczące się w koszyczku wielkanocnym. Wykorzystano przeróżne materiały takie jak: karton, papier, tektura. Obok ciężkich drewnianych zająców, stoją lekkie jak piórko  wykonane z waty i bawełny. Nie zabrakło również sznurkowych i wełnianych propozycji. Wszystkie bez wyjątku śliczne i wymagające wiele pracy i pomysłowości.
 Komisja konkursowa powołana przez organizatora brała pod uwagę między innymi kreatywność autora, materiały z jakich wykonano zajączka, a także estetykę wykonania i ogólny wyraz artystyczny. Wyłonione zostały trzy najlepsze prace (miejsca I-III) oraz jedno wyróżnienie, pozostałe dzieci otrzymały nagrody za uczestnictwo. Uroczystego wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów dla wszystkich dzieci dokonano podczas symbolicznego śniadanka wielkanocnego w dniu 28 marca 2018 r. Na świątecznym stole tradycyjnie nie zabrakło symbolicznego jajeczka, wielkanocnej baby i żurku. Miłą niespodzianką dla wszystkich zaproszonych gości był krótki występ małych artystów z Pracowni Edukacji Kulturalnej. Dzieci przygotowane przez Panie Wychowawczynie – Katarzynę Dubec-Sadowską i Danutę Palichleb zaśpiewały dla nas dwie wiosenne, świąteczne piosenki. Całe wydarzenie uwiecznione zostało przez lokalną telewizję HTS Słubice. 

Sporządziła: Izabela Rodziewicz
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »