Dominika najlepsza w Akademii Angelique Kerber w Puszczykowie!
W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12). W?ród dziewcz?t z ca?ej Polski w grze pojedynczej najlepsz? okaza?a si? lubuszanka Dominika Podhajecka reprezentuj?ca barwy GKT Smecz Górzyca!  W grze podwójnej Dominika wraz ze swoj? partnerk? wywalczy?y 3 miejsce!
W grze pojedynczej, ze wzgl?du na wysokie rozstawienie (nr 2) Dominika mia?a woln? pierwsz? rund?. W drugiej na drodze naszej reprezentantki stan??a Aleksandra Fr?tczak (BAT Bydgoszcz). Przy stanie 5:2 dla zawodniczki GKT Smecz Górzyca w pierwszym secie rywalka podda?a spotkanie zg?aszaj?c kontuzj? (pó?niej rozegra?a jeszcze ca?y mecz deblowy).

W ?wier?finale na lubuszank? czeka?a bardzo wysoka i silnie graj?ca Zosia Strzy?ewska (SCT Pszczyna). Dominika pokona?a swoj? rywalk? w dwóch setach (6:4, 6:3). W pó?finale zawodów na drodze naszej reprezentantki stan??a rewelacyjnie spisuj?ca si? w zawodach Barbara Straszewska (SAT Szczecin), rozstawiona w turnieju z nr 6. Podopieczna trenerów Daniela Podhajeckiego i Roberta Godlewskiego kolejny raz ogra?a swoj? dobr? kole?ank? ze Szczecina bez straty seta (6:1, 6:3).
W finale Dominika zmierzy?a si? z Karolin? Go?da (AT Masters Radom), która w pó?finale wyeliminowa?a reprezentantk? Polski i turniejow? jedynk? Orian? Gniewkowsk?. Fina? rozgrywany 4-go dnia imprezy rozpocz?? si? podobnie jak ca?e zawody dla Dominiki. Mianowicie Karolina wygra?a pierwszego gema, ale to Dominika zapisa?a 6 gemów z rz?du na swoje konto, wygrywaj?c pewnie pierwszego seta. Druga partia znowu zacz??a si? od przewagi Karoliny, która prowadzi?a ju? nawet 4:0. W tym momencie Dominika kolejny raz przej??a inicjatyw?, wygra?a 3 gemy i mia?a przewag? na 4:4. Niestety jej nie wykorzysta?a i ostatecznie kole?anka wysz?a na prowadzenie 5:3, a w kolejnym gemie znowu rozgrywanym na przewagi Karolina zamkn??a drug? parti? spotkania (6:3). By? to jedyny przegrany set Dominiki w ca?ym turnieju. W trzecim secie (super tie break - do 10 punktów) Dominika od pocz?tku obj??a wysokie prowadzenie i kontrolowa?a spotkanie, prowadz?c nawet 9:1. Ostatecznie lubuszanka zako?czy?a seta wysokim zwyci?stwem 10:3 triumfuj?c w meczu i w ca?ych zawodach.
W deblu rozgrywki zaw??ono do 8 najwy?ej sklasyfikowanych par (ranking indywidualny 2 zawodniczek). W zawodach Dominice partnerowa?a Maja Pawelska (KS Mostostal Zabrze). W ?wier?finale zawodów Dominika i Maja pewnie (6:3, 6:3) pokona?y par? Karolina Go?da (AT Masters Radom) - Nadia Kulbiej (SAT Szczecin) rozstawion? w imprezie z nr 2. Niestety nasze zawodniczki bardzo pechowo przegra?y wydawa?oby si? ju? wygrany pó?fina? zawodów z par? Dominika Sawicka (NST, wcze?niej Legia Warszawa) - Barbara Straszewska (SAT Szczecin). Przy stanie 6:2, 5:3 nasze zawodniczki mia?y pierwsz? pi?k? meczow? na 6:3. Niestety od tego momentu losy meczu si? odmieni?y, rywalki wygra?y tzw. z?ot? pi?k? (gra bez przewag - decyduj?ca pi?ka) - wynik 5:4. W nast?pnym gemie sytuacja si? powtórzy?a. Nasze zawodniczki nie wykorzysta?y drugiej pi?ki meczowej i rywalki wyrówna?y stan drugiego seta. Jakby tego by?o ma?o przy stanie 5:6 w kontrowersyjnych okoliczno?ciach szcz??cie kolejny raz u?miechn??o si? do naszych rywalek, po wygranej 3 z?otej pi?ce wygra?y 2 seta 7:5 i wyrówna?y stan pojedynku (1:1 w setach). W trzeciej partii rozgrywanej w konwencji super tie breaka (do 10 punktów) Dominika i Maja prowadzi?y ju? 7:5… Niestety presji nie wytrzyma?a najm?odsza zawodniczka tego spotkania, niezwykle utalentowana partnerka Dominiki i mecz zako?czy? si? na korzy?? naszych rywalek (6:2, 5:7, 7:10).
Turniej w Akademii Angelique Kerber (by?ej nr 1 na ?wiecie) by? ostatni? imprez? w sezonie halowym. Dominika pokaza?a wysok? form? i ogromny potencja? sportowy. Widoczne by?o te? ju? ma?e zm?czenie turniejowe. Za wyj?tkiem jednego meczu singlowego, za ka?dym razem rywalki naszej reprezentantki wychodzi?y na prowadzenie 1:0, 2:0, b?d? nawet 3:0, po czym zawodniczka GKT Smecz Górzyca dodatkowo zmotywowana wygrywa?a 6 gemów z rz?du, zapisuj?c seta na swoj? korzy??! Sytuacja ta nie mo?e dziwi?, gdy? by? to czwarty z rz?du tydzie? turniejowy utalentowanej tenisistki. Tydzie? wcze?niej, o czym nie informowali?my, Dominika zaj??a 3 miejsce w singlu i 3 miejsce w deblu na kortach AZS Pozna? (m?czka, na której Dominika nie trenuje i gra sporadycznie).
Zawodniczka GKT Smecz Górzyca po wyleczeniu kontuzji zanotowa?a fenomenaln? pass?. Na ostatnich 4 turniejach PZT za ka?dym razem stawa?a na podium za równo w grze pojedynczej jak i podwójnej. Bilans przedstawia si? nast?puj?co:
- singiel I miejsce 2 razy (Puszczykowo i Zielona Góra),
              II miejsce 1 raz (Smolec k. Wroc?awia),
              III miejsce 1 raz (Pozna?);
- debel I miejsce 2 razy (Smolec k. Wroc?awia i Zielona Góra),
           III miejsce 2 razy (Puszczykowo i Pozna?).
Przed Dominik? okres przygotowawczy do sezonu letniego. Plan startowy nie zosta? jeszcze ustalony i uzale?niony jest od warunków w jakich b?dzie mog?a trenowa? reprezentantka Polski U12, a tak?e od mo?liwo?ci startów naszej tenisowej nadziei w turniejach Tenis Europe.
Zarz?d Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca si? z pro?b? o wspó?prac? i wsparcie Klubu w rozwoju m?odziutkich, utalentowanych sportowców ze S?ubic, Kostrzyna, Rzepina, Górzycy, O?na i S?o?ska.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »