Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Czym byłby świat bez kobiet  matek, babć, żon, córek
8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. To dzień wyjątkowy, przede wszystkim dla Pań. Większość z nich tego dnia cieszy się niezwykle z otrzymanych kwiatów i  życzeń. Jednak kwiaty i życzenia to nie wszystko. Bardzo istotne jest miłe spędzenie tego jedynego dnia w roku. Warto zatem sprawić, aby tego dnia każda kobieta poczuła się rzeczywiście wyjątkowo i pięknie. W związku z tym , po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zorganizował 11 marca 2018r. 

„Integracyjne Spotkanie Kobiet”. Przy wejściu tradycyjnie każda z Pań otrzymała upominek. Uroczystego przywitania wszystkich przybyłych Pań dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy – Pani Małgorzata Gniewczyńska, życzenia złożył   Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski oraz Pan Józef Wrocławski ze Związku Emerytów i Rencistów w Kostrzynie nad Odrą. Następnie rozpoczął się program. Jako pierwsza z mini recitalem wystąpiła laureatka „Szansy na sukces” Pani Edyta Kręgiel ze Słubic, której piękny charyzmatyczny głos zachwycił publiczność.
Kolejnym punktem  w programie była farsa małżeńska „Separacja” w wykonaniu Mariusza Marczyka i Zofii Zoń, aktorów Sceny ”Rode” z Krakowa . Sztuka była opowieścią o małżeństwie nauczycielskim, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Błyskotliwe dialogi i humor stały się gwarancją znakomitej zabawy. Po spektaklu rozlosowane zostały nagrody - upominki. Swoją twórczość zaprezentowali również lokalni artyści. Pani Tadeusza Dziadosz członkini Roboczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp., która zaprezentowała wiersz pt. „Obalenie stereotypów kobiety” oraz  Pan Tadeusz Kramek, który na tę okoliczność przygotował wiersz pt. „Święto kobiet”. Na zakończenie wieczoru na przybyłe Panie czekała słodka niespodzianka w postaci tortu ufundowanego przez Pana Andrzeja Udzielę właściciela piekarni „Mika” w Kowalowie. 
Podczas trwania „Integracyjnego Spotkania Kobiet” można było wykonać badania mammograficzne, w ramach profilaktyki raka piersi, w  podstawionym przez NZOZ „Diagnostyk" z Zielonej Góry mammobusie. Panie, które nie zdążyły się jeszcze przebadać zapraszamy 04.04.br. od godz. 8:00 Centrum Spotkań Polsko – Niemieckich w Górzycy.

Wioletta Sitko-Wrótniak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »