Ankieta

Jak często odwiedzasz nasz± stronę?
 

Logowanie

Tak grali¶my z WO¦P w Górzycy...

Jak co roku w drug± niedzielę stycznia cał± Polskę i wszystkich Polaków na całym ¶wiecie ogarnia ,,serduszkowy szał”. W ten dzień wszyscy się jednoczymy i wspólnymi siłami realizujemy wyznaczony cel, a tegorocznym celem było wyrównywanie szans w leczeniu noworodków! 
I tym razem nasz górzycki Sztab stan±ł na wysoko¶ci zadania i przył±czył się do organizacji 26. Finału Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy. W roli organizatora wyst±pił tradycyjnie Gminny O¶rodek Kultury w Górzycy, który przygotował dla mieszkańców naszej Gminy wiele atrakcji. 

Dnia 14 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy rozpoczęli¶my wspólne orkiestrowe granie. Jako pierwszych na scenie go¶cili¶my najmłodszych artystów z Niepublicznego Przedszkola ,,Słoneczko” w Górzycy, swoim ¶piewem bawili nas również przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej działaj±cej przy GOK w Górzycy. Swój repertuar wokalno-recytatorski przygotowali także uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej w Górzycy. ¦piewy młodych artystów przeplatane były układami tanecznymi wykonywanymi przez dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca ,,Quest” w Kostrzynie nad Odr±, którzy przygotowali na ten dzień kilka różnorodnych choreografii. Nie zabrakło również prawdziwej gwiazdy wieczoru, w roli której wyst±pił ukraiński zespół ludowy z Tarnopola ,,Weseli Galicjanie”, który wyst±pił w dwóch odsłonach klasycznej i ludowej. Muzykom towarzyszyła też para taneczna, która zaprezentowała m.in tango i tańce rodem z ukraińskich gór. 
W czasie trwania programu artystycznego można było odwiedzić również stoiska gastronomiczne i informacyjne znajduj±ce się na holu Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Można było spróbować pysznych pierogów, słodkiej waty cukrowej, popcornu i ciepłych napojów na stoisku Gminnego O¶rodka Kultury. Natomiast Szkoła Podstawowa w Górzycy i Koło Gospodyń Wiejskich z Pamięcina raczyli nas pysznymi i kolorowymi słodko¶ciami w postaci ciast, babeczek i ciasteczek. Swoje stoisko informacyjne przygotowali również NZOZ Medyk s.c. Państwo Małgorzata i Michał Przemyscy, na którym można było uzyskać wiele cennych porad zdrowotnych, zmierzyć sobie ci¶nienie krwi oraz poziom cukru. Natomiast na stoisku przygotowanym przez Powiatow± Stację Sanitarno-Epidemiologiczn± w Słubicach można było dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy oraz udzielany był na fantomach instruktaż samobadania piersi i jader. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z atrakcji znajduj±cych się przy stoisku firmy kosmetycznej AVON, gdzie sympatyczne Panie między udzielaniem porad kosmetycznych zaplatały dziewczynkom kolorowe warkoczyki i malowały dzieciom bajeczne buĽki, natomiast inne dzieci mogły sprawdzić się w kreatywnych zabawach plastycznych przygotowanych na naszej ,,Wyspie malucha”. 
Ogromn± popularno¶ci± cieszyła się tradycyjna loteria fantowa ,,Serduszko”, gdzie każdy z ponad 500 losów wygrywał. Jednak punktem kulminacyjnym 26. Finału WO¦P były oczywi¶cie licytacje, podczas których mieszkańcy naszej Gminy okazali swoje wielkie serca! Nasz sztab przygotował na ten cel wiele interesuj±cych przedmiotów, voucherów…. Tłum zacięcie rywalizował o gadżety z logo WO¦P podarowane przez Sztab Jurka Owsiaka, wysok± cenę osi±gnęły również piłka z autografami zawodników Wisły - Płock, voucher na rejs czarterowy statkiem po Odrze, voucher na sesję zdjęciow±, bon upominkowy na usługi kosmetyczne, zabytkowy kask strażacki oraz ,,serduszkowy” tort z logo 26. Finału WO¦P. Publiczno¶ć chętnie licytowała również ręcznie robione artykuły dekoracyjne, poduszki, po¶ciele podarowane przez lokalnych artystów. Dzięki otwartym sercom mieszkańców Gminy Górzyca za wszystkie zlicytowane przedmioty zebrali¶my blisko 4,8 tys. zł! Natomiast po podsumowaniu i zliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że po raz kolejny pobili¶my swój rekord i w tym roku zebrali¶my aż 17 545,95 zł i 22,92 euro! Na koniec orkiestrowego grania nie zabrakło symbolicznego ¶wiatełka do nieba!.
Jeste¶my szczę¶liwi i bardzo dumni, że po raz kolejny mogli¶my dorzucić swoj± cegiełkę, by wesprzeć t± wspaniał± akcję i pomóc wyrównywać szanse w leczeniu noworodków. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, którzy kwestowali w tym dniu i każdemu, kto nawet w najmniejszym stopniu przyczynił się do organizacji tegorocznego 26 Finału. Zachęcamy wszystkich do wspólnego grania za rok!

Sporz±dziła: Izabela Rodziewicz
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »