Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

XI Festiwal Aniołów podsumowany
„Czasem anioły nie są pokryte światłem, czasem anioły nie maja wcale racji, czasem anioły nie maja nawet skrzydeł….ale nic nie może równać się z miłością którą przynoszą…”  
7 i 8 grudnia 2017 r.  do Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy kolejny raz zawitały Anioły  z  powiatu słubickiego. Festiwal  od dziesięciu lat cieszy się nie słabnącym powodzeniem i wprowadza nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia, impreza łączy w sobie teatr,  sztuki plastyczne i muzykę, pozwala zaprezentować umiejętności dzieci, młodzieży i dorosłych. 
Z każdym rokiem Festiwal ma coraz większy zasięg wykraczający daleko poza granice naszej gminy. Jego uczestnicy chętnie biorą w nim udział, ponieważ daje możliwości  zaprezentowania zdolności wokalnych i umiejętności artystycznych praktycznie każdego wykonawcy, to wszystko skłoniło nas do podjęcia decyzji o jego kontynuacji w kolejnych latach.

Pierwszy dzień dedykowany był najmłodszym uczestnikom czyli kategorii I-przedszkola i zerówki oraz II- uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Zanim scena wypełniła się małymi aniołkami, w wykonaniu których obejrzeliśmy przygotowane specjalnie na nasz festiwal scenki rodzajowe oraz wysłuchaliśmy przepięknie wykonanych piosenek wręczono nagrody za prace plastyczne i techniczne. Na tegoroczny festiwal wpłynęło łącznie 232 prace plastyczne i 66 technicznych, Niebywałą atrakcją dla dzieci był program interaktywny „Anielskie wróżki”.
Drugiego dnia festiwalu w klimat świąt wprowadził nas zespół Gospel joy, następnie uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, a kilka miłych słów do uczestników wygłosił jeden z gości honorowych Wicewojewoda Lubuski Pan Robert Paluch. Drugi dzień festiwalu to anielskie zmagania w kategoriach III– uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, IV–  uczniowie klas 7 szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i szkół średnich oraz V– dorośli. Na scenie obejrzeliśmy łącznie  12 solistów, 9 zespołów i 2 grupy z anielskimi scenkami. Wszyscy wykonawcy  reprezentowali  bardzo wysoki poziom wokalny i artystyczny dorównując niejednokrotnie wybitnym artystom sceny muzycznej. W przerwie na obrady komisji ponownie wystąpił zespół Gospel joy. 
Podczas Festiwalu goście mogli obejrzeć nagrodzone prace plastyczne i techniczne we wszystkich kategoriach a także wystawę prac rękodzieła artystycznego lokalnych twórców Pani Anny Wasilewskiej i Pani Wiesławy Ostrowskiej.
Organizatorzy zadbali o swoich anielskich gości. W czasie trwania festiwalu w „Cafe aniołek”,  można było napić się aromatycznej kawy i herbaty oraz zjeść lukrowane ciasteczko, słodką watę cukrową czy słodką bułeczkę. Głodni mogli zajrzeć do „Anielskiej kuchni”, która serwowała pierożki, bigos i ciepłą zupę pomidorową. Dodatkową atrakcją festiwalu był  Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym można było kupić przepiękne ozdoby choinkowe  i  stroiki Bożonarodzeniowe, dzięki czemu mogliśmy już teraz poczuć cudowną atmosferę i magię Świąt Bożego Narodzenia. 

Naszą imprezę udało się zrealizować między innymi dzięki anielskim sercom naszych sponsorów. Z tego miejsca kierujemy podziękowania:
Dla Pana – Władysława Dejczaka- Wojewody Lubuskiego
Dla Pani Anieli Kijkowskiej – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim
Dla Pana Bartłomieja Kaszkowiaka – Piekarnia „BARTEK” w Górzycy
Dla Pani Joanny Maczulis- Prezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia „Humanitas”


 Festiwal Aniołów w tym roku Honorowym Patronatem objęli : Starosta Powiatu Słubickiego Pan Marcin Jabłoński oraz Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski. Patronat medialny sprawowała natomiast Telewizja Polska S.A.  Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, słubicki portal informacyjny - Słubice 24.pl. i „Pogranicze lubuskie”.
Za rok XII edycja Festiwalu Aniołów na którą już dziś serdecznie zapraszamy!
 
Materiał TVP3 Gorzów Wielkopolski dostępny pod tym linkiem
http://www.gorzow.tvp.pl/35136711/spiewy-i-przedstawienia-na-festiwalu-w-anielskim-klimacie

oraz dzięki HTS Słubice

http://www.slubice.tv/wiadomosci/6849,w-gorzycy-znow-bylo-anielsko-festiwal-aniolow-2017


Sporządziła:
Wioletta Sitko-Wrótniak
 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »