Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Konkurs Recytatorskiego Poezji Patriotycznej za Nami!

 

 Pragnąć uczcić Narodowe Święto Niepodległości, Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zorganizował Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który odbył się 14 listopada. Uczczono odzyskanie niepodległości poprzez przypomnienie wspaniałej polskiej poezji, która od wieków zachęcała do walki, wspierala dobrym słowem, kształtowała postawy obywatelsko-patriotyczne, w niej szukano pocieszenia i otuchy w najbardziej dramatycznych momentach historii Polski.  

        Do konkursu zgłosiło się 37 uczestników z 4 kategorii wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III, IV-VII oraz gimnazjaliści. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy zgłoszeli podeszli do wyboru prezentowanego utworu bardzo rzetelnie, co podkreślała wielokrotnie komisja konkursowa. Jury podkreśliło również, że poziom młodych recytatorów był brdzo wysoki,a wybór laureatów naprawdę trudny. 

         Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i oraz przepiękne nagrody książkowe. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Małgorzata Gniewczyńska,  dziękując wszystkim za udział w konkursie zaprosiła już na obchody 100-lecia odzyskana niepodległości, które będą miały miejsce w roku 2018.

 

   

Wyniki konkursu poniżej

 

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »