Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Pamięcin zaskoczył wszystkich! (foto)
Już po raz 10 Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy był organizatorem Olimpiady Sołectw. Zmagania pomiędzy sołectwami odbyły się 20 maja 2017 r. u zwycięzców poprzedniej edycji – w Czarnowie. W szranki stanęły wszystkie sołectwa wchodzące w skład gminy Górzyca: Stańsk, Czarnów, Żabice, Górzyca, Pamięcin, Radówek i Laski Lubuskie na czele ze swoimi sołtysami. Uroczystego otwarcia dokonali Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Małgorzata Gniewczyńska oraz Wójt Gminy Górzyca Robert Stolarski życząc zawodnikom sportowej rywalizacji.
Na zawodników czekały różnorodne konkurencje: bieg w alkogoglach, rzut gumofilcem, wyścig na skrzynkach, przeciąganie liny, zgniatanie butelek na czas, a także konkurencje tylko dla włodarzy sołectw: „szukam drobnych”  i zbijanie balonów lotką. Dużą wiedzą na temat gminy wykazali się uczestnicy quizu na temat Górzycy, w którym oczywiście wszyscy zdobyli największą liczbę punktów. Wielką pomysłowość pokazali startujący w konkurencji „na swojską nutę”, do której należało wymyślić tekst przyśpiewki o gminie Górzyca i zaprezentować na scenie. Scenicznymi zwierzakami okazali się mieszkańcy Czarnowa, którzy nie mieli sobie równych, ani w wykonaniu ani w tworzeniu tekstu. Na Olimpiadę Sołectw należało również przygotować jak najbogatszy bukiet z polnych kwiatów, liczyła się wielkość, różnorodność i ułożona kompozycja. Rywalizacja między drużynami była nadzwyczaj zacięta. Tabela wyników zmieniała się w trakcie turnieju jak w kalejdoskopie. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce wywalczył Pamięcin zdobywając 96 pkt., drugie Czarnów – 94 pkt., trzecie natomiast sołectwo Górzyca z liczbą punktów 82. Na czwartej pozycji uplasował się Stańsk z 81 pkt., pozostałe miejsca zajęły: Żabice –  76 pkt., Radówek – 69 pkt. i Laski Lubuskie – 65 pkt. Wszystkie sołectwa otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody. Uroczystego wręczenia pucharów, nagród i okolicznościowych dyplomów zwycięzcom i uczestnikom turnieju dokonali: Wójt Gminy Górzyca, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Wicewójt Gminy Górzyca.  Dodatkowo zwycięskie sołectwo przejęło puchar przechodni, który zgodnie z zasadami regulaminu należy zdobyć trzy razy z rzędu aby zostać jego posiadaczem.
Wieczorną, rozrywkową część programu zapewniła gwiazda wieczoru zespół „No Problem”. Posiadający w repertuarze utwory minionych lat, współczesne i aktualne hity z list przebojów polskiej muzyki rozrywkowej. Turniej był okazją do świetnej rodzinnej zabawy, wzajemnej integracji, a także miejscem, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji.  
Na kolejne atrakcje zapraszamy już 11 czerwca na Kompleks Sportowo-Rehabilitacyjny, gdzie odbędzie się festyn dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »