Ankieta

Jak często odwiedzasz naszą stronę?
 

Logowanie

Najładniejsze stroiki i pisanki wybrane!
W środę 12 kwietnia podczas symbolicznego śniadanka wielkanocnego podsumowane konkurs wielkanocny „na najładniejszą pisankę i stroik wielkanocny”. Celem ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy konkursu było kultywowanie tradycji związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki w obrzędowości ludowej, wyszukiwanie talentów artystycznych, pobudzenie inwencji twórczej, ukazywanie pozytywnych form spędzania czasu wolnego.
 Na konkurs wpłynęło 115 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Komisja konkursowa powołana przez organizatora przy ocenie poszczególnych prac brała pod uwagę m.in. zgodność z tematem, oryginalność zastosowanej techniki, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny, wśród najmłodszych zwracano dużą uwagę na samodzielność wykonania. 

Specjalnie dla laureatów oraz dla zaproszonych gości  6-latki z „zerówki” działającej przy Szkole Podstawowej w Czarnowie przygotowały wielkanocny montaż słowno-muzyczny, a dzieci przygotowała do występu – pani Wioletta Niewiadomska. 
W miłej przedświątecznej atmosferze dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w towarzystwie Wójta Gminy, Wiceprzewodniczącej Rady Gminy, sołtyski Górzycy, proboszcza parafii Górzyca oraz Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej z Żabic wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom wielkanocnego konkursu.  
Po części oficjalnej odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne rozpoczęte od  Słowa Bożego wygłoszonego przez Ks. Tadeusza Zgórskiego. Zgodnie z tradycją przy świątecznym stole nie zabrakło symbolicznego jajeczka, wielkanocnej baby i żurku. Dziękujemy wszystkim tym, którzy rokrocznie nas wspierają w wielkanocnych przedsięwzięciach, składając im na zbliżające się Święta Wielkanocne moc serdecznych, pachnących wiosną życzeń, wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami, poczucia siły, pokoju i nieustającej wiary i nadziei.

Sporządziła:
Marta Hołubowicz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »